knihi.cz
...brána do světa literatury!
knihy autoři čtenáři diskuze
21
hodnoceno 5

Obálka knihy Stará dáma vaří jed

Arto Paasilinna

kategorie beletrie
přidáno přidáno: 20.11.2006

Na rozdíl od většiny Paasilinnových románů je tentokrát hrdinkou žena. Téměř osmdesátiletá paní plukovníkova se z ustrašené a odevzdané bytosti vydírané vlastním synovcem pod tlakem událostí promění v osobu rozhodnou a odhodlanou učinit svému letitému trápení přítrž. Když se nedovolá pomoci u policie, zmizí ze svého venkovského domu, kde ji synovec navštěvuje velmi pravidelně, ovšem vždy jen v den výplaty jejího důchodu, a začne se bránit. Vzhledem ke své tělesné konstituci se rozhodne pro osvědčený a elegantní způsob -jed. Koneckonců: Vaření jedu je mnohem zábavnější činností než malování na porcelán nebo tkaní koberečků. A protože si synovec a jeho kumpáni nehodlají nechat tučnou kořist uniknout, začnou se dít neuvěřitelné věci. Sled absurdních událostí nebere konce. Koho by napadlo, že injekce jedu ukrytá v kožešinovém rukávníku staré dámy by se mohla stát účinnou smrtící zbraní?

Přestože nejde o klasický detektivní příběh, spíš o náznak thrilleru kombinovaného s groteskou, připomíná paní Linnea Ravasková vitalitou a rozhodností do jisté míry slečnu Marplovou. Ale zatímco slečna Marplová je většinou jen svědkem vražd, hrdinka této knihy se má stát obětí. Není však tak bezbranná, jak se jejím protivníkům původně zdálo.
Kde koupit knihu Stará dáma vaří jed?


zapln-lightdalší knihy autora Arto Paasilinna
zapln-lightantikvariát
mailbox Zuzzu  shání  [08.09.2011]
mailbox klara  nabízí za 50 Kč [07.03.2010]

Sháníte tu to knihu? Chcete ji prodat? Zaregistrujte se a vložte svůj inzerát!
zapln-lightkomentáře a hodnocení knihy Stará dáma vaří jed
kaminka (85%)
přidáno přidáno: 20.11.2006 - 13:16
dost černej humor...opravdu dost!!!!
Dia_linn (95%)
přidáno přidáno: 07.03.2007 - 11:16
První knížka od tohoto autora, co jsem četla, a byla báječná. Třetí od něj už byla mnohem horší - jeho styl se prostě brzo omrzí.
Stela (100%)
přidáno přidáno: 27.07.2007 - 15:36
Černý humor - skvělý humor... Tato knížka se mi moc líbila... Kake, Jari a Pera byli na zabití, ale Linnea - šmrncovní babka, fakt...!!
Nikitka (70%)
přidáno přidáno: 28.04.2009 - 14:10
Líbila se mi, ale asi jsem natvrdlá, protože mi nepřišla nějak moc vtipná.
MonaLisa (85%)
přidáno přidáno: 29.11.2011 - 12:15
Výborné. Hodně mě pobavili policajti, kteří se zapnutým alarmem jeli zasáhnout proti trojici darebáků a když na dvoře našli pečené sele na rožni hezky posvačili. Paní plukovníkové jsem moc držela palce.

Pokud chcete vložit komentář, musíte se přihlásit.
Stará dáma vaří jed | trvalý odkaz | textová verze | RSS komentářů | RSS diskuze
© 2006-2023 | RSS: novinky, nové knihy, komentáře, diskuze, diskuzní fórum, citace, koupelnový nábytek