knihi.cz
...čtenáři všech žánrů spojte se!
knihy autoři čtenáři diskuze
2
hodnoceno 1

Jean Sassonová, Nadžwa bin Ládinová, Umar bin Ládin

kategorie biografie, paměti
přidáno přidáno: 06.10.2014

Svět zná Usámu bin Ládina jako šéfa nejzhoubnější teroristické sítě dneška. Ale lidé se teroristy nerodí. Bin Ládin natolik bedlivě střežil informace o sobě i své rodině, že se ví jen málo o tom, jak se jím stal. To však už neplatí – Usámova první manželka a jejich čtvrtý syn prolomili mlčení a odhalili pravdu o soukromí člověka, který má na svědomí smrt tisíců lidí a jednu z nejhrůznějších tragédií poslední doby.
Nadžwa ve věku patnácti let opustila rodinu v Sýrii, provdala se za svého tichého a vážného bratrance Usámu a přijala roli zahalené ženy žijící v izolaci v Saúdské Arábii. Porodila jedenáct dětí a byla svědkem toho, jak se ze svědomitého cílevědomého mladíka stává přísný a nesnášenlivý muž. Ona i její syn Umar popisují, jak Usáma začíná postupně odsuzovat veškeré moderní vymoženosti včetně elektřiny i léků. Bere své syny na dlouhé pochody do pouště, aniž jim dovolí napít se, a místo toho jim říká, že se musejí naučit být odolní. Zavádí svou rodinu stále hlouběji do izolace, až se nakonec stávají v Saúdské Arábii nežádoucí a musí se stěhovat z místa na místo. Jeho syn Umar vyrůstá ve vojenských táborech mezi náboženskými fanatiky a je svědkem nejrůznějších krutostí, jako je například testování chemických zbraní na štěňatech.
Po vpádu sovětských okupantů do Afghánistánu se Usáma podílí finančně i osobně na boji afghánských mudžahedínů a ve válce získává nejen svou reputaci islámského bojovníka, ale dochází i k formálnímu ustanovení organizace al-Káida.
Doposud nikdo z Usámovy nejužší rodiny veřejně nepromluvil, až nyní se ke čtenářům dostává naprosto ojedinělý dokument, který s nebývalou otevřeností odhaluje dosud neznámý svět Usámy bin Ládina.
Kde koupit knihu Tajný život Usámy bin Ládina?

Počet stran: 472
Původní cena: 349 Kč

zapln-lightdalší knihy autorů Jean Sassonová, Nadžwa bin Ládinová, Umar bin Ládin
zapln-lightantikvariát
Žádná nabídka k prodeji. Chcete knihu prodat? Přidejte novou nabídku!
Sháníte tento titul? Vložte novou poptávku!
Sháníte tu to knihu? Chcete ji prodat? Zaregistrujte se a vložte svůj inzerát!
zapln-lightkomentáře a hodnocení knihy Tajný život Usámy bin Ládina
Krteczech (75%)
přidáno přidáno: 23.10.2014 - 21:36
Neuvěřitelné, že Ussáma Bin Ládin dal před svými dětmi přednost válce. Příběh jeho syna a manželky je opravdu zajímavý. Sledovat z vyprávění, jak se Ussáma měnil a co ho vedlo k teroristickým útokům. Nejvíc hrozné mi přišlo vyprávění o tom, jak si příl, aby se jeho synové zapsali na listinu, kam se hlásili dobrovolníci na sebevražedné útoky - jedině to mu dokázalo udělat radost.

Pokud chcete vložit komentář, musíte se přihlásit.
Tajný život Usámy bin Ládina | trvalý odkaz | textová verze | RSS komentářů | RSS diskuze
© 2006-2022 | RSS: novinky, nové knihy, komentáře, diskuze, diskuzní fórum, citace, koupelnový nábytek