knihi.cz
...máte něco rozečteného?
knihy autoři čtenáři diskuze
2
hodnoceno 2

Obálka knihy Jamrachův zvěřinec

Carol Birchová

kategorie dobrodružství, napětí
přidáno přidáno: 25.02.2013

Píše se rok 1857. Chudý chlapec Jaffy Brown se potuluje uličkami londýnského East Endu od ničeho k ničemu. A najednou stane tváří v tvář tygrovi uprchlému ze zvěřince… Z náručí smrti ho zachrání pan Jamrach — přírodopisec, badatel, dovozce a sběratel podivných zvířat a ptáků z celého světa. Jaffy se na velrybářské lodi vydá na plavbu kolem světa a jeho hlavním úkolem bude přivézt do Londýna tvora nejpodivnějšího — draka…

V oslnivě napsaném a fascinujícím románu zkušené britské autorky Carol Birchové ožívají vůně, dojmy a chutě devatenáctého století, od špinavých londýnských doků až k bouřlivému Indickému oceánu. Je to velké historické dobrodružství, poutavé vylíčení našeho vztahu ke světu přírody a divočiny. Autorka se díky této knize ocitla v užší nominaci na Man Bookerovu cenu. Jamrachův zvěřinec přináší čtenářskou hostinu na palubě, které se účastní i Charles Dickens a Herman Melville.

Román je zároveň dobrodružným příběhem, dramatem o přežití a příběhem o dospívání. Je v něm duch románu o dobrodružstvích na moři a viktoriánské četby pro chlapce, ovšem nic v něm nepřesahuje říši reality, protože autorka ví, že skutečný svět je sám o sobě dostatečně fantastický.
Kde koupit knihu Jamrachův zvěřinec?

Originální název: Jamrach´s Menagerie
Počet stran: 360
Původní cena: 339 Kč

zapln-lightantikvariát
Žádná nabídka k prodeji. Chcete knihu prodat? Přidejte novou nabídku!
Sháníte tento titul? Vložte novou poptávku!
Sháníte tu to knihu? Chcete ji prodat? Zaregistrujte se a vložte svůj inzerát!
zapln-lightkomentáře a hodnocení knihy Jamrachův zvěřinec
přidáno přidáno: 25.02.2013 - 12:52
Román, který čtenáře během čtení neustále překvapuje, úchvatný jazyk, psychologie postav, napětí. Prokousejte se prvními stránkami, potom už knihu neodložíte! Doporučuji všem, kdo mají rádi dokonalé popisy prostředí, Anglii 19. století a čtení se zatajeným dechem.
přidáno přidáno: 25.02.2013 - 13:08
O autorce a románu na serveru Literární.cz:

Jamrachův zvěřinec je jedenáctým románem britské spisovatelky Carol Birch a letos už sahal po jednom prestižním ocenění.

Orange Prize za prózu však získala mladá americká spisovatelka Téa Obreht a zkušená britská autorka se musela spokojit pouze s nominací. Chuť jí jistě spravil fakt, že její knihu vyzdvihla i porota Man Bookerovy ceny, v jejíž širší nominaci je podruhé.

Inspirací byl pro spisovatelku život Charlese Jamracha, dobrodruha a dealera divoké zvěře, který v 19. století v Anglii patřil ke špičce ve svém oboru. Nechvalně se proslavil v roce 1857, když tygr, jenž mu utekl, napadl osmiletého chlapce. Jamrach chlapci tehdy pravděpodobně zachránil život, když se šelmě postavil s holýma rukama, napadený na něm později vysoudil odškodné. V románu vyprávěném z pohledu malého chlapce se z podivínského Charlese Jamracha a malého Jaffyho Browna stávají přátelé, což Jaffyho odvane na dobrodružství až do Pacifiku. Britská i zámořská kritika rozhodně nešetřily chválou, autorčin styl se dokonce dočkal srovnání s literárními velikány Charlesem Dickensem a Hermanem Mellvilem.

http://www.literarni.cz/rubriky/aktualni/clanky/ctyri-debutanti-v-nominacich-na-man-bookerovu-cenu_8577.html

Pokud chcete vložit komentář, musíte se přihlásit.
© 2006-2021 | RSS: novinky, nové knihy, komentáře, diskuze, diskuzní fórum, citace, koupelnový nábytek