knihi.cz
...nevíte co číst? Poradíme!
knihy autoři čtenáři diskuze
10
hodnoceno 2

Obálka knihy Muž, který se směje

Victor Hugo

kategorie beletrie
přidáno přidáno: 24.12.2007

Děj tohoto románu se odehrává na přelomu 17. a 18. století a je situován do prostředí staré Anglie.
Autor zde líčí tehdejší společenské a politické poměry v Anglii. Středem všeho dění je bratrstvo nazývané comprachicosové. Což je shluk několika lidí, kteří jsou roztroušeni po celé Anglii a jejich hlavním zájmem je obchod s dětmi. Týrají je, mrzačí a pak je prodávají lidem pro zábavu. Jako v případě jednoho chlapce, kterého dali do velké nádoby ve tvaru vázy. Když ho po dlouhé době vyndali, jeho zmrzačené tělo opravdu připomínalo vázu.
Kde koupit knihu Muž, který se směje?

Originální název: L'Homme qui rit

zapln-lightdalší knihy autora Victor Hugo
zapln-lightantikvariát
Žádná nabídka k prodeji. Chcete knihu prodat? Přidejte novou nabídku!
Sháníte tento titul? Vložte novou poptávku!
Sháníte tu to knihu? Chcete ji prodat? Zaregistrujte se a vložte svůj inzerát!
zapln-lightkomentáře a hodnocení knihy Muž, který se směje
Kacenka (52%)
přidáno přidáno: 23.07.2010 - 10:09
Přiznam se, že do téhle knihy jsme šla hl. kvůli zajímavému námětu. Zřejmě jsem jí četla příliš mladá, protože mě odradily dlouhé popisné pasáže a v půlce jsem to zabalila. I přesto si dodnes pamatuju neveselý osud hlavních postav.
Lada.. (80%)
přidáno přidáno: 14.07.2015 - 07:59
Knihu jsem si přečetla na základě shlédnutí stejnojmenného filmu. Prvních 200 stran čtení bylo trochu utrpením, protože se jednalo pouze o popisy osob a prostředí. Těmi je protknuta celá kniha, ale když už se čte vlastní příběh Dei a Gwynplaina, tak se nějaký delší popis dá odpustit. Nicméně díky tomuto musím snížit hodnocení.

Pokud by byla kniha vydána znova a byla oproštěna od právě těch zdlouhavých popisů, tak by to bylo překrásné čtení, romantického příběhu. Při čtení si člověk hodně uvědomí, co opravdu v životě je důležité a co všechno a jak dokáže člověka změnit a naopak, čeho si váží.

Jinak vím, že filmové příběhy se od těch knižních liší, a je to tak i dobře, a přestože jsem tušila, jak vše dopadne, byla jsem závěrem osudů hlavních hrdinů překvapena. Musím říci, že kniha ve mně rozhodně zanechala hlubší dojem než film (verze z roku 2012) a i celý příběh byl daleko věrohodnější.

Pokud chcete vložit komentář, musíte se přihlásit.
Muž, který se směje | trvalý odkaz | textová verze | RSS komentářů | RSS diskuze
© 2006-2023 | RSS: novinky, nové knihy, komentáře, diskuze, diskuzní fórum, citace, koupelnový nábytek