knihi.cz
...brána do světa literatury!
knihy autoři čtenáři diskuze
43
hodnoceno 4

Obálka knihy Jatka č. 5

Kurt Vonnegut jr.

kategorie beletrie
přidáno přidáno: 28.11.2007

Billy Pilgrim, válečný veterán, jenž jen náhodou přežil až neskutečně hrůzný nálet na Drážďany, není schopen na tuto zkušenost zapomenout. Stane se z něho psychicky labilní člověk. V ústavu pro duševně choré se setkává s Rosewaterem a oba společně rekapitulují své dosavadní životy, v nichž nejsou schopni nalézt žádný smysl. Rozhodují se tedy přetvořit sami sebe i svůj vesmír a tím se vymanit jak z tísnivé historie, tak ze současnosti.

Jedno z nejoriginálnějších protiválečných literárních děl všech dob vypráví příběh mladého Američana s německými kořeny, který se za druhé světové války dostal do německého zajetí a přežil fatální bombardování Drážďan, aby se v pozdějším věku dožil situace, kdy přestne být vázán současností a dokáže se přesouvat v čase, což mu není až tak moc platné, neboť ho unesou mimozemšťané a vystaví ho ve své zoo jako exponát člověka dvacátého století.
Kde koupit knihu Jatka č. 5?

Originální název: Slaughterhouse 5

zapln-lightdalší knihy autora Kurt Vonnegut jr.
zapln-lightantikvariát
mailbox Barka  shání do 150 Kč [28.03.2010]
sháním vydání od nakladatelství Alpress nebo Argo.

Žádná nabídka k prodeji. Chcete knihu prodat? Přidejte novou nabídku!
Sháníte tu to knihu? Chcete ji prodat? Zaregistrujte se a vložte svůj inzerát!
zapln-lightkomentáře a hodnocení knihy Jatka č. 5
přidáno přidáno: 28.11.2007 - 22:28
Vyborna kniha, docela me prekvapilo, ze tu doted jeste nebyla. Tak to chodi.
přidáno přidáno: 30.01.2009 - 20:38
Úžasné, originální a neuvěřitelně čtivé.
alus (95%)
přidáno přidáno: 15.01.2013 - 19:00
Jatka č.5 je opravdu výborná kniha. Mně sice trochu trvalo než jsem se zorientovala v těch prchavých okamžicích života Billa Pilgrima, ale jsem ráda, že jsem setrvala a nakonec dočetla. Kurtu Vonnegutovi se podařilo naprosto dokonale zachytit pomezí lidské normality a šílenství a to nejen ve vlastním příběhu, ale i po formální stránce tím , jak je text strukturován .
Oskar (74%)
přidáno přidáno: 03.10.2013 - 12:27
Tohle neobvyklé, rozkouskované, strohé, syrové a ponuré dílo mě moc nebavilo. Nechytlo mě to. Dočetl jsem se o takovém bídáčkovi Billy Pillgrimovi, který bojoval v řadách spojenců proti nacistům, padl do zajetí a byl svědkem bombardování Drážďan. Byl duševně chorý a neustále ve své mysli putoval časem svého života - jednou do budoucnosti, jindy do minulosti. Taky viděl mimozemšťany.

Pokud chcete vložit komentář, musíte se přihlásit.
© 2006-2023 | RSS: novinky, nové knihy, komentáře, diskuze, diskuzní fórum, citace, koupelnový nábytek