knihi.cz
...vaše on-line knihovnička!
knihy autoři čtenáři diskuze
120
hodnoceno 12

Obálka knihy Afterdark

Haruki Murakami

kategorie beletrie
přidáno přidáno: 20.11.2007

Příběh ze současného Tokia se odehrává během jediné noci. Kapitoly připomínají filmový scénář a u každé z nich je uveden údaj, kdy se odehrává. Dějová linie je pro autora typická, střídají se tu dva paralelní, navzájem související příběhy. Nezvyklí jsou tentokrát hrdinové - dvě sestry a nezúčastněný vypravěč první osoby množného čísla. Devatenáctiletá Mary má díky své znalosti čínštiny pomoci šéfce hodinového hotelu vyřešit případ brutálně zabité čínské prostitutky. Mari podniká exkurzi do tokijského podsvětí. Její sestra Eri většinu času leží jako zakletá a spí. Vlivem tajemných sil, v jakémsi pomateném snu, se ocitá v ohraničeném prostoru na obrazovce televize ve svém pokoji. Nakonec se ale vrací zpátky do reality a noční nebezpečenství, týkající se obou sester, jsou zažehnána. V tomto dramatickém příběhu s postupy sci-fi a humoru autor pracuje s mýtem a prvky fantaskna. Předností románu je styl sekvence, pasáže s dynamikou kamery.
Kde koupit knihu Afterdark?

Originální název: Afutádáku
Štítky: japonská, Tokio, fantasy

zapln-lightdalší knihy autora Haruki Murakami
zapln-lightantikvariát
Žádná nabídka k prodeji. Chcete knihu prodat? Přidejte novou nabídku!
Sháníte tento titul? Vložte novou poptávku!
Sháníte tu to knihu? Chcete ji prodat? Zaregistrujte se a vložte svůj inzerát!
zapln-lightkomentáře a hodnocení knihy Afterdark
přidáno přidáno: 22.02.2008 - 20:38
Další skvělá a neobyčejná Murakamiho kniha ^_^
Většinou jsem slyšela, že se lidem líbí méně než Norské dřevo, ale u mě to je naopak.
banter (70%)
přidáno přidáno: 24.02.2008 - 22:12
Četl jsem Afterdark, Kafka na pobřeží a Norské dřevo, a to u mě vyhrává.
keane1980 (75%)
přidáno přidáno: 26.04.2008 - 20:04
Murakami se pomalu začíná stávat jistotou, která mne nikdy nezklame. Afterdark je trochu jiný než předchozí tři knížky, ale pořád si zachovává tu těžko popsatelnou atmosféru, díky které jsou všechny ty příběhy skvělé. Líbilo se mi, že autor trochu ubral na depresi a přidal humor, naopak absence nějaké hlavní postavy (aktéři jsou si víceméně rovni) mi trošku chyběla. Celkově ale knížku musím hodnotit jednoznačně kladně.
N.Terezka (100%)
přidáno přidáno: 12.03.2009 - 17:17
První kniha,kterou jsem od tohoto autora četla. Hrozně se mi líbila a tak se chystám na jeho Na jih od hranic, na západ od slunce. Snad nezklame :)
vjera (80%)
přidáno přidáno: 09.04.2009 - 07:30
Afterdark je rovněž moje první kniha od Murakamiho (po předchozích zklamáních z knih od Abeho velmi osvěžující...). Kniha se četla hezky nejen kvůli své tenkosti, ale mě osobně se líbí lidské příběhy na pozadí noci. Takové filmy či knihy jsou nejlepší, ale narazím na ně jen někdy. Téma potřeby komunikace je skvělé - zamklká Mari a její sestra Eri jsou pro mne krásným exemplářem, na kterých to lze ukázat. Od první do poslednís stránky jsem se nenudila a ačkoli, koukám, převládá tvrzení, že tohle je odlišná kniha než jiné autorovy výtvory, přeci jen jsem jako prvočtenářka spokojená. A určitě budu i nadále.
petricka2 (80%)
přidáno přidáno: 03.01.2011 - 17:12
I když tato kniha nepatří k jeho nejlepším, stejně je skvělé. Knihy tohoto autora jsou nevšední a ještě nějaký čas po přečtení nad jeho příběhy přemýšlím.
panjan (75%)
přidáno přidáno: 16.01.2011 - 13:57
Je to o něco méně poutavější a vzrušující čtení než Norské Dřevo a ani ten příběh dvou sester jako novodobé růženky, mně moc nenadchl. Na druhou stranu je třeba ocenit originální přístup autora k příběhu, který rozvrstvením děje do více příběhů a postavením čtenáře za kameru opravdu připomíná filmový scénář. Převádění příběhů knižních na stříbrné plátno nemám moc rád a zatím jsem se nesetkal s filmovou verzí knihy, která by se mi opravdu líbila, ale tohle by možná stálo za to. Ještě mně napadlo, že Murakamiho knihy jsou také jedinečné tím, že by ke každé z nich mohl vycházet regulérní soundtrack. Možná by na zadních deskách každé z nich mohlo být vlepené CD s písničkami a čtenář narazivše v textu na název písně, mohl by si v tu chvíli pustit onu písničku k dotvoření atmosféry:)
Lienka (90%)
přidáno přidáno: 19.01.2011 - 08:51
Já jsem také prvočtenář. A knihu jsem slupla jak malinu. Teď jsem v Norském dřevu a mám dojem, že si přečtu více knih od tohoto skvělého autora.
crow (100%)
přidáno přidáno: 02.06.2011 - 19:13
Na první pohled ničím nepropojené příběhy odehrávající se na pozadí scény nočního Tokia v záři neonů a za hrající jazzové hudby. Ale zdání klame. Příběhu nechybí ani prvky tajemna.
exitus (85%)
přidáno přidáno: 03.09.2011 - 13:32
Norské dřevo a Afterdark - dvě nejlepší knihy od Murakamiho...pak už si nerozumíme
Saturnin (81%)
přidáno přidáno: 24.03.2012 - 20:17
Od Murakamiho jsem četl Norské dřevo a tak jsem čekal mnohem víc. Tento příběh mě příliš nezaujal. Líbilo si my vykreslení atmosféry noci a nočního Tokia. Tím se Murakami trefil. Spící Eri mi naopak nic neříkala a ty fáze s pohybující se kamerou byly úplně mimo. Takže celkové takové nemastné neslané, i když sem tam člověk aspoň objeví nějaké náznaky podobnosti s velmi kvalitním Norským dřevem.
Evbad (75%)
přidáno přidáno: 19.01.2014 - 09:30
Nevím, jestli to bylo překladem, nebo to Murakami opravdu tak napsal, ale některá slova, obraty a věty mě úplně tahaly za uši a nevěřil jsem jim. Zajímavé ano, ale že by mě Afterdark úplně pohltil, se bohužel říct nedá.

Pokud chcete vložit komentář, musíte se přihlásit.
© 2006-2023 | RSS: novinky, nové knihy, komentáře, diskuze, diskuzní fórum, citace, koupelnový nábytek