knihi.cz
...máte něco rozečteného?
knihy autoři čtenáři diskuze
2
hodnoceno 1

Obálka knihy Moje anglická babička

Hana Parkánová - Whitton

kategorie beletrie
přidáno přidáno: 03.01.2013

Osud postaví Češku Johanku, která se chce odstěhovat za svým anglickým manželem Peterem do malé anglické vísky Kingscott, před nelehké rozhodnutí – pokud půjde za hlasem svého srdce, zanechá v Praze milovanou osmdesátiletou babičku Marii, jediného dosud žijícího člena ze své jindy početné rodiny.

Nelehkou situaci nakonec vyřeší Johančin anglický manžel Peter, kterému se podaří koupit dům s velkým „výměnkem“ na rozlehlé zahradě. Oba manželé mají sice zpočátku obavy, jak se babička Marie ve věku již značně pokročilém sžije s naprosto cizím a neznámým prostředím, a jak navíc překoná jazykovou bariéru, ale babička záhy překvapí je, stejně jako rázovité a tradic dbalé obyvatele Kingscottu.
Kde koupit knihu Moje anglická babička?

Počet stran: 280

zapln-lightantikvariát
Žádná nabídka k prodeji. Chcete knihu prodat? Přidejte novou nabídku!
Sháníte tento titul? Vložte novou poptávku!
Sháníte tu to knihu? Chcete ji prodat? Zaregistrujte se a vložte svůj inzerát!
zapln-lightkomentáře a hodnocení knihy Moje anglická babička
alus (60%)
přidáno přidáno: 18.07.2018 - 22:17
Když se na něco velmi těšíte, můžete být také velmi zklamáni. Toto je můj případ s Mojí anglickou babičkou. Těšila jsem se na zajímavosti ze života typických Angličanů, anglicko-český humor, trefné srovnání životního stylu Čechů a Angličanů . Toho se mi sice dostalo , ale v podobě velmi snaživě a vyumělkovaně napsané slohové práce , kde naprosto ( a to doslova) chybí zajímavě vystavěné dialogy. Je to jen takové prosté vyprávění o naprosto dokonalé autorčině babičce ,
( věk protagonistek brát s rezervou , neboť vnučce mělo být okolo 50 let a její babičce téměř 80. ), dokonalém manželovi, skvělých sousedských vztazích, dokonce i pravá anglická lady se s babičkou okamžitě spřátelí... Podobnost některých pasáží s Babičkou Boženy Němcové na mě působila nesmírně trapně...Ne, toto opravdu není můj šálek kávy.
Jediné veliké plus dávám za to , že je z knihy cítit oboustranná láska autorky a její babičky. Nu, a to musím přiznat, že zase není tak málo ...

Pokud chcete vložit komentář, musíte se přihlásit.
Moje anglická babička | trvalý odkaz | textová verze | RSS komentářů | RSS diskuze
© 2006-2019 | RSS: novinky, nové knihy, komentáře, diskuze, diskuzní fórum, citace, koupelnový nábytek