knihi.cz
...založte si svůj deník teď!
knihy autoři čtenáři diskuze
6
hodnoceno 1

Obálka knihy Ten, kdo stojí v koutě

Stephen Chbosky

kategorie beletrie
přidáno přidáno: 29.11.2012

Když člověk stojí v koutě, může si všimnout spousty úžasných věcí. Ale pak přijde chvíle, kdy je třeba vykročit na parket a začít opravdu žít. Strhujícímu románu Stephena Chboskeho o dilematu mezi nečinností a touhou se dostalo nadšeného přijetí, vyvolal polemiku a získal miliony oddaných čtenářů. Příběh o dospívání na střední škole, který Charlie vypráví v dopisech, je otevřenější a důvěrnější než leckterý deník, zároveň vtipný i sžíravý. Nevíme, kde Charlie bydlí, ani komu píše - máme jen slova, o která se rozhodl podělit. Zmítán touhou žít svůj vlastní život i touhou vymanit se z role, která mu připadla, prozkoumává dosud neznámé území. Před ním se otvírá svět prvních lásek, rodinných dramat i nových přátelství. Svět sexu, drog a Rocky Horror Picture Show, kde klíčem ke štěstí může být například ta správná píseň, díky níž se můžete řítit tunelem a cítit se nekonečně. V Charliem se autorovi podařilo stvořit vypravěče, který vás uhrane a přenese zpět do divokých a intenzivně prožívaných dní na prahu dospělosti, kdy se život podobal jízdě na horské dráze. Podle své knihy natočil Stephen Chbosky stejnojmenný film, v němž ztvárnili hlavní role Logan Lerman a Emma Watson.
Kde koupit knihu Ten, kdo stojí v koutě?

Originální název: The Perks of Being a Wallflower
Počet stran: 213

zapln-lightantikvariát
Žádná nabídka k prodeji. Chcete knihu prodat? Přidejte novou nabídku!
Sháníte tento titul? Vložte novou poptávku!
Sháníte tu to knihu? Chcete ji prodat? Zaregistrujte se a vložte svůj inzerát!
zapln-lightkomentáře a hodnocení knihy Ten, kdo stojí v koutě
přidáno přidáno: 29.11.2012 - 08:28
Hm. Ony tam ty humorné scény jsou. A vy se smějete. Pokyvujete hlavou, jelikož něco podobného přece znáte; vy, nebo váš kamarád, nebo kamarád vašeho kamaráda to jednou zažil.
A pak se začnete mračit, možná vám zvlhnou oči, přestože to nikdy jinak nedělají. Vzpomínky se náhle derou do myšlenek víc, usazují se ve vašem žaludku a je vám špatně. Pravděpodobně už brečíte naplno, jelikož ach bože. Vytahuje to z vás tu vnitřní příšeru, která vám připomíná, že život není jenom smích, a že jste ho nejspíš sami jednou nechtěli žít.
Možná jste nic podobného jako Charlie nebo jeho přátelé nikdy nezažili, možná jste nikdy nebyli smutní a nechápete tedy, o čem mluvím. Možná to pak pro vás nebude ta správná kniha. Ale pokud jste vy ten někdo, kdo vždycky stojí v koutě, pokud jste pravý "wallflower"... nu, čtěte, smějte se a plačte. Život je přece takový jaký je.

Pokud chcete vložit komentář, musíte se přihlásit.
Ten, kdo stojí v koutě | trvalý odkaz | textová verze | RSS komentářů | RSS diskuze
© 2006-2020 | RSS: novinky, nové knihy, komentáře, diskuze, diskuzní fórum, citace, koupelnový nábytek