knihi.cz
...váš on-line čtenářský deník!
knihy autoři čtenáři diskuze
51
hodnoceno 9

Obálka knihy Sněhulák

Jo Nesbø

kategorie beletrie
přidáno přidáno: 15.10.2012

Je listopad. V Oslu napadl první sníh. Birte Beckerová přichází domů z práce a chválí manžela a syna, jakého postavili v zahradě krásného sněhuláka. Jenže oni žádného sněhuláka nepostavili. Celá rodina užasle zírá z okna. Syn si všimne, že sněhulák je obrácen tváří k domu a jeho černé oči hledí přímo dovnitř. Ráno je Birte pryč. Zmizela bez stopy. Jen sněhulák má kolem krku její šálu. Vrchní komisař Harry Hole dostává tajemný dopis s podpisem "Sněhulák" a také novou kolegyni Katrine Brattovou, která si v tajuplnosti se Sněhulákem nezadá.

Harry později zjistí, že Birte Beckerová není první případ. Na povrch vyplouvá řada podobných zmizení a ukazuje se, že mají společné rysy, především to, že všechny ženy byly vdané a všechny se ztratily s prvním sněhem. Rozbíhá se vyšetřování, které je tentokrát ještě napínavější než obvykle a pro Harryho o to složitější, že se silně dotýká jeho nové kolegyně i jedné velice blízké osoby. Harry ani netuší, jakému zlu bude muset tentokrát čelit a jakým způsobem bude muset prokázat, co v něm je. O autorovi Jo Nesbo (1960 v Oslu), současný norský spisovatel a hudebník, původním vzděláním ekonom a finanční analytik, zpočátku pracoval jako makléř a novinář.
Kde koupit knihu Sněhulák?

Počet stran: 516

zapln-lightdalší knihy autora Jo Nesbø
zapln-lightantikvariát
Žádná nabídka k prodeji. Chcete knihu prodat? Přidejte novou nabídku!
Sháníte tento titul? Vložte novou poptávku!
Sháníte tu to knihu? Chcete ji prodat? Zaregistrujte se a vložte svůj inzerát!
zapln-lightkomentáře a hodnocení knihy Sněhulák
Michy91 (100%)
přidáno přidáno: 19.11.2012 - 19:04
Sněhulák je knížka, která mě orpavdu chytla. Byla to teprve moje první z této série (ani jsem vlastně nevěděla ,že se jedná o sérii :-) ) a určitě se chystám i na další. Nesbo píše stylem, který člověka strhne takže musí knížku dočíst co nejdřív, a nedá se jen tak přestat a odejít od ní... Docela dlouho mi trvalo, než jsem spolu s detektivem "odhalila" vraha :) Píše rafinovaně...a byla tam spousta překvapení.
Dalimoni (95%)
přidáno přidáno: 02.12.2012 - 23:28
Určitě si Nesbo udržel vysoký stanadard z předešlých knih, pro mě na úrovni Spasitele, místy napínavější, místy drastičtější, každopádně stejně dobře čtivé. Těším se na další a i ty dříve vydané, na které se postupně chystám.
Goldiex (95%)
přidáno přidáno: 08.01.2013 - 23:12
První autorova kniha, kterou jsem četla. Chytla mě natolik, že jsem se vzápětí pustila do jeho dalších knih. Sněhulák zatím suverénně vede.
borglum (90%)
přidáno přidáno: 20.01.2013 - 06:45
Dle mě jedna z nejlepších knih autora (spolu se Spasitelem), alespon tedy co mohu soudit po 300-te strance.. Osobně mám s Nesbem problém, že mi jeho hlavní hrdina dost připomíná stejného "rozervance" od Michaela Connellyho. a to i jménem, ale tato kniha je opravdu čtivá.
přidáno přidáno: 03.02.2013 - 16:37
Byť jsem vraha objevila již na prvních 80 stranách, tak i tak dobře napsané.
brambora20 (100%)
přidáno přidáno: 06.02.2013 - 12:28
Nejlepší kniha, co jsem četla za poslední dobu, i když vraha jsem dlouho tušila!
přidáno přidáno: 14.02.2013 - 18:12
Strhující, vraha jsem neodhalil dřív, než Hole...
Moonrose (99%)
přidáno přidáno: 17.10.2013 - 14:56
Sice jsem už dřív než od půlky znala vraha, ale pointa byla famózní, skvěle se četlo, napínavé, nedokázalo se od knihy odtrhnout. Vynikající nápad.
milada (85%)
přidáno přidáno: 11.12.2013 - 23:05
Vadilo mi, že jsem ve třetině knihy věděla, kdo je vrah, pak už jsem jen čekala, kdy ho konečně Hole dostane. Spasitel byl lepší. Ale možná proto, že jsem přečetla všechny předchozí detektivky s Holem a znám jejich schéma, tak jsem vraha odhalila. Kdybych četla Sněhuláka jako prvního, asi by mě nadchl.

Pokud chcete vložit komentář, musíte se přihlásit.
© 2006-2021 | RSS: novinky, nové knihy, komentáře, diskuze, diskuzní fórum, citace, koupelnový nábytek