knihi.cz
...váš on-line čtenářský deník!
knihy autoři čtenáři diskuze
3
hodnoceno 1

Obálka knihy Kobold

Radka Denemarková

kategorie beletrie
přidáno přidáno: 15.07.2012

Novinka z pera držitelky tří cen Magnesia Litera. Kobold (Přebytky něhy a Přebytky lidí) je dvojromán. Dva příběhy v jedné knize jako dva živly - voda a oheň, který viděné přetavuje. Nebo dvě řeky slité v jeden tok? Je to kniha o podobách neudolatelné lásky a rafinovaného násilí. O tom, jak lidskou existenci předurčuje rodina, do které jsme vrozeni, či ideologie, v níž se namočíme. O společnosti okoralé dovnitř i k okrajům, ke všem "slabším", vnímavým. Muka těchto postav jsou chorobami naší doby. A zdrojem těchto muk jsou zdá se Koboldové.

Kobold volně navazuje na knihy A já pořád kdo to tluče (2005) a Peníze od Hitlera (2006) a autorka jím završuje svou trilogii o středoevropském dvacátém století.

MF Dnes o knize napsala: "Knihy Radky Denemarkové jsou dokonalé ve své naléhavé děsivosti. ... Je to kniha o násilí, zoufalství, vodě, ohni, závislosti na lásce a bolesti, kniha bez naděje, kniha smrti, které předchází něco mnohem horšího. Život. ... Kobold je i román o domácím násilí, o násilí na ženách a dětech. O ženách, které jsou silnější než obrovské lodě všudypřítomné Vltavy, ale patologická láska jim nedovolí získat svobodu. Jsou závislé. Na svých trýznitelích."
Kde koupit knihu Kobold?

Počet stran: 328
Původní cena: 229 Kč

zapln-lightdalší knihy autora Radka Denemarková
zapln-lightantikvariát
mailbox Michy91  nabízí za 150 Kč [15.07.2012]
knížka jako nová

Sháníte tento titul? Vložte novou poptávku!
Sháníte tu to knihu? Chcete ji prodat? Zaregistrujte se a vložte svůj inzerát!
zapln-lightkomentáře a hodnocení knihy Kobold
Michy91 (60%)
přidáno přidáno: 15.07.2012 - 09:30
Kobold byla knížka, která mi nesedla. I přesto jsem přečetla zhruba polovinu...nesedl mi autorčin styl...tak třeba příště :) možná to chce čas.

Pokud chcete vložit komentář, musíte se přihlásit.
© 2006-2024 | RSS: novinky, nové knihy, komentáře, diskuze, diskuzní fórum, citace, koupelnový nábytek