knihi.cz
...vaše on-line knihovnička!
knihy autoři čtenáři diskuze
1

Obálka knihy Philippa

Bertrice Small

kategorie beletrie
přidáno přidáno: 14.06.2012

Patnáctiletá Philippa Meredithová, dědička anglického panství Friarsgate, se v den svých narozenin dozvídá, že její snoubenec Gi1es se s ní odmítá oženit, protože se chce věnovat kněžské dráze. ¨
Zdrcená a rozlícená se vrací opět ke dvoru královny Kateřiny, jíž už tři roky oddaně slouží jako dvorní dáma. Událost v ní však zanechá zárodky nejistoty a obav z budoucnosti. Proto svolí ke sňatku z rozumu, který zprostředkuje její matka, a vdá se za již poněkud staršího hraběte z Wittonu, Crispina St. Claire, který touží zejména po pozemcích, které Philippě připadnou věnem.
Philippa, dosud v lásce nezkušená, najde v manželském životě a vášni svého manžela zalíbení, avšak zatouží po skutečné lásce a naplněném rodinném životě, který poznala u své matky.
I u hraběte Crispina postupně dochází ke změně vztahu k jeho mladičké ženě, až na konec poznává, že k ní cítí opravdovou lásku. Oběma zamilovaným dlouho trvá, než si to vzájemně přiznají.
Při slavnostním setkání anglického krále Jindřicha VIII. a francouzského krále Františka I. roku 1520 ve Francii Philippa náhodou vyslechne plán spiknutí na zavraždění anglického královského páru a únos jejich dcery, princezny Marie. Téměř s nasazením života se jí podaří spiklencům uniknout a oznámit vysokým vládním úředníkům, co se dozvěděla, a tím zabránit tragédii.
Po návratu z Francie Philippa zjistí, že je samodruhá, a rozhodne se žít s milovaným mužem, s nímž si už všechno vysvětlila, na jeho usedlosti Brierewode a rodit mu děti: Přesto na svou službu u dvora nezapomíná a chce se tam i s manželem jednou vrátit.
Kde koupit knihu Philippa?

Originální název: Philippa
Počet stran: 382

zapln-lightdalší knihy autora Bertrice Small
zapln-lightantikvariát
Žádná nabídka k prodeji. Chcete knihu prodat? Přidejte novou nabídku!
Sháníte tento titul? Vložte novou poptávku!
Sháníte tu to knihu? Chcete ji prodat? Zaregistrujte se a vložte svůj inzerát!
zapln-lightkomentáře a hodnocení knihy Philippa

Pokud chcete vložit komentář, musíte se přihlásit.
© 2006-2020 | RSS: novinky, nové knihy, komentáře, diskuze, diskuzní fórum, citace, koupelnový nábytek