knihi.cz
...máte něco rozečteného?
knihy autoři čtenáři diskuze
1
Obálka knihy Asterix: Velký příkop (č.25)

Albert Uderzo, René Goscinny

kategorie humor, satira, komiks
přidáno přidáno: 07.07.2011

Načasování vydání tohoto příběhu, vyšel v době voleb do parlamentu s výsledkem 100:100, je dokonalé. V jedné galské vísce, vzdálené pár dní chůze od vísky kde vaří mág Panoramix své kouzelné nápoje, dojde ke zváštní, zdánlivě nemožné, situaci - volba náčelníka dopadne nerozhodně, oba kandidáti, Sveřepix i Separatix, dostanou stejný počet hlasů... a tedy ani jeden z nich nechce přiznat prohru. Vesnice takto rozdělená politicky je nakonec rozdělená i fyzicky, příkopem. Situaci nevyřeší občasné bitky, i ty dopadají nerozhodně. Poradce náčelníka Separatixe, slizký Zakyslix, tedy přijde se zákeřným plánem vtáhnout do hry Římany. To se se ovšem nelíbí Separatixově dceři Fanzině, a protože má ráda Komixe, syna náčelníka Sveřepixe, rozhodne se jej informovat. Komix je svým otcem poslán k Majestatixovi s prosbou o pomoc. Majestatix prosbu vyslechne a dovolí Asterixovi, aby šel s Obelixem a Panoramixem pomoci Komixovi upránit vesnici před Římany, sjednotit ji a tím i získat Fanzinu.

Po příchodu do rozdělené vesnice zjistí, že Zakyslix nejen pozval Římany, ale dokonce jim nasliboval otroky. Separatix s něčím podobným zásadně nesouhlasí a je zajat i se svými lidmi. Asterix se je rozhodne vysvobodit nikoliv tradičním útokem, ale použitím lsti. Přihlásí se do vojenského tábora jako kuchaři, a šéfkuchař Panoramix pak připraví Římanům svým kouzelným nápojem, kterým nakrmí zajatce, takové překvapení, že se z něj přirozeně nevzpamatují.

Vzpamatují se však nepřirozeně. Zakyslix, který vše z bezpečné vzdálenosti sledoval, zasáhne do děje a uzdraví Římany pomocí nalezeného jiného Panoramixova kouzelného nápoje, který zároveň způsobí ztrátu krátkodobé i střednědobé paměti. Může tedy přesvědčit vojáky k útoku na vesnici - a nejen to dokonce pro ně ukradne zesilující lektvar. Jenže, míchat různé kouzelné nápoje se nevyplácí - což se vlastně ukázalo již v díle Souboj náčelníků - a zahnat očarované vojáky je hračka.

Zbývající problém, rozdělení vesnice vyřeší Asterix tak, že nechá náčelníky bojovat mezi sebou... a protože souboj náčelníků (už to tu je zas) dopadne nerozhodně, jmenuje ke všobecné spokojenosti náčelníkem Komixe a rovnou mu i dá Fanzinu za ženu.
Kde koupit knihu Asterix: Velký příkop (č.25)?


zapln-lightdalší knihy autorů Albert Uderzo, René Goscinny
Asterix a Caesarův vavřínový věnec (82%), Asterix a cesta kolem Galie (86%), Asterix a Gótové (č.4) (85%), Asterix a Kleopatra (č.6) (93%), Asterix a kotlík (č.13) (93%), Asterix a Latraviata (č.31) (57%), Asterix a Normani (č.15) (80%), Asterix a Olympijské hry (č.12) (86%), Asterix a Rahazáda (č.28) (67%), Asterix a sídliště bohů (č.22) (80%), Asterix a slavný štít (č.14) (84%), Asterix a velká zámořská plavba (č.17) (100%), Asterix a zlatý srp (č.2) (89%), Asterix gladiátorem (č.3) (82%), Asterix legionářem (č.16) (93%), Asterix na Korsice (č.23) (79%), Asterix u Belgů (č.24) (100%), Asterix v Británii (č.11) (84%), Asterix v Helvetii (č.7) (93%), Asterix v Hispánii (č.18) (75%), Asterix z Galie (č.1) (87%), Asterix: Dárek od Caesara (č.10) (83%), Asterix: Nesvár (č.20) (100%), Asterix: Obelix & spol. (č.21) (100%), Asterix: Růže a meč (č.29) (58%), Asterix: Souboj náčelníků (č.19) (83%), Asterix: Věštec (č.9) (95%), Asterixova Odyssea (č.26) (100%), Asterixův syn (č.27) (58%), Diář Malého Mikuláše 2009, Jak Obelix spadl do druidova kotle, když byl malý (71%), Lucky Luke: Velkovévoda, Malý Mikuláš (90%), Mikuláš a jeho přátelé (91%), Mikulášovy patálie (85%), Mikulášovy prázdniny (86%), Mikulášovy průšvihy (91%), Mikulášovy přestávky (87%), Nové Mikulášovy patálie 1 - Návrat z prázdnin (90%), Nové Mikulášovy patálie 2 - Sváteční oběd (84%), Nové Mikulášovy patálie 3 - Bezvadný vtip (87%), Nové Mikulášovy průšvihy 1 - Dopis Ježíškovi (87%), Nové Mikulášovy průšvihy 2 - Polívka nemá rád zmrzlinu (84%), Obelix a Caesarova galéra (č.30) (57%)
zapln-lightantikvariát
Žádná nabídka k prodeji. Chcete knihu prodat? Přidejte novou nabídku!
Sháníte tento titul? Vložte novou poptávku!
Sháníte tu to knihu? Chcete ji prodat? Zaregistrujte se a vložte svůj inzerát!
zapln-lightkomentáře a hodnocení knihy Asterix: Velký příkop (č.25)

Pokud chcete vložit komentář, musíte se přihlásit.
Asterix: Velký příkop (č.25) | trvalý odkaz | textová verze | RSS komentářů | RSS diskuze
© 2006-2023 | RSS: novinky, nové knihy, komentáře, diskuze, diskuzní fórum, citace, koupelnový nábytek