knihi.cz
...vaše on-line knihovnička!
knihy autoři čtenáři diskuze
4
hodnoceno 1

Obálka knihy Zimní přízraky

Kate Mosse

kategorie beletrie
přidáno přidáno: 22.10.2010

Kate Mosse, autorka v celé Evropě mimořádně úspěšného románu Labyrint, posílá tentokrát svého hrdinu k hranici mezi Španělskem a Francií.
Nešťastný mladý Angličan projíždí za sněhové vánice po silničce v Pyrenejích, havaruje, pomoc nachází ve smutné vesnici jakoby bez života. Na večerní slavnosti se setká s dívkou do níž se zamiluje a ona mu vypráví o minulosti vesnice. Autorka čerpá opět z dějin katarů, a to z poslední etapy - kataři zahnaní vysoko do horských vesnic a stále pronásledovaní vojáky, uchylují se do jeskyň a vojáci je v nich zazdívají. Ráno se ukáže, že mladý muž na žádné slavnosti nebyl. V duchu veden dívkou vypraví se druhého dne do hor a skutečně v jedné jeskyni najde hromadný hrob posledních katarů, včetně krásné vypravěčky. Vesnice ožije, zbavena prokletí minulosti, a mladý muž, vyléčený ze svému smutku, se s láskou v srdci k mrtvé dívce vrací rád mezi lidi.
Kde koupit knihu Zimní přízraky?

Počet stran: 208
Původní cena: 249 Kč

zapln-lightdalší knihy autora Kate Mosse
Citadela (72%), Hrobka (90%), Labyrint (87%)
zapln-lightantikvariát
Žádná nabídka k prodeji. Chcete knihu prodat? Přidejte novou nabídku!
Sháníte tento titul? Vložte novou poptávku!
Sháníte tu to knihu? Chcete ji prodat? Zaregistrujte se a vložte svůj inzerát!
zapln-lightkomentáře a hodnocení knihy Zimní přízraky
bikerbm (45%)
přidáno přidáno: 16.02.2011 - 12:16
Když jsem četl Zimní přízraky,tak se mě nechtělo ani věřit tomu,že tohle dílko sepsala moje oblíbená Kate Mosse,autorka takových pecek,jako je Labyrynth nebo Hrobka.Román mě připadá bezduchý,chybí mě v něm napětí a styl tak charakteristický pro oba předchozí romány.Dokázal bych si Zimní přízraky představit jako povídku na pokračování v nějakém nedělním magazínu,ale jako samostatný román,navíc ve srovnání se zmiňovanými,mě hodně zklamal.

Pokud chcete vložit komentář, musíte se přihlásit.
© 2006-2022 | RSS: novinky, nové knihy, komentáře, diskuze, diskuzní fórum, citace, koupelnový nábytek