knihi.cz
...brána do světa literatury!
knihy autoři čtenáři diskuze
1

Obálka knihy Hitman - Zpověď nájemného vraha

Petr Litoš

kategorie dobrodružství, napětí
přidáno přidáno: 09.07.2010

Nájemný vrah (cizím slovem Hitman) je profese o níž se lze dozvědět především z titulních stram sdělovacích prostředků pro než jde vždy o zajímavé téma, jakmile se někde objeví. Málokdy se však lze setkat s popisem jeho myšlení, odhalením skrytých zákoutí jeho duše, dozvědět se cokoliv více o důvodech proč přijal nabídku zastávat tuto nebezpečnou práci.
Ano, dá se tak hovořit, protože existují lidé pro něž je hlavním zdrojem obživy. Je nebezpečná a délka života často nebývá příliš dlouhá, odvíjející se od zkušeností, nepostrádající i trochu oné pověstné špetky štěstí, aby se z vraha nestala oběť.
Spisovatel Petr Litoš se pokusil formou povídek nahlédnout do fiktivní postavy podobného člověka, jehož pole působnosti umístil do ČR. Teritoriem je převážně hlavní město, ale občas vyráží taktéž mimo, včetně zahraničí. Jak autor v předmluvě zdůrazňuje, pohybuje se ve fantazii občas na hraně reality a soukromě mu dávám plně za pravdu, protože některé příběhy by se asi v reálu odehrávaly poněkud obtížně - zvláště s přihlédnutím k frekvenci Hitmanových zakázek, kdy by jeho odhalení byla otázka maximálně několika měsíců. Přeci jen naše země není tak veliká, aby se v ní dalo dlouhodobě nepozorovaně provozovat podobné řemeslo.
Ale z hlediska nápadů, jak zabiják postupoval při provádění zakázek klientů, je to zajímavá četba. Což platí i o prokreslenosti jeho duševních pohnutek.
Kde koupit knihu Hitman - Zpověď nájemného vraha?

Počet stran: 208
Původní cena: 149 Kč

zapln-lightdalší knihy autora Petr Litoš
zapln-lightantikvariát
Žádná nabídka k prodeji. Chcete knihu prodat? Přidejte novou nabídku!
Sháníte tento titul? Vložte novou poptávku!
Sháníte tu to knihu? Chcete ji prodat? Zaregistrujte se a vložte svůj inzerát!
zapln-lightkomentáře a hodnocení knihy Hitman - Zpověď nájemného vraha

Pokud chcete vložit komentář, musíte se přihlásit.
Hitman - Zpověď nájemného vraha | trvalý odkaz | textová verze | RSS komentářů | RSS diskuze
© 2006-2022 | RSS: novinky, nové knihy, komentáře, diskuze, diskuzní fórum, citace, koupelnový nábytek