knihi.cz
...máte něco rozečteného?
knihy autoři čtenáři diskuze
6
hodnoceno 2

Obálka knihy Prokletý Dilvish

Roger Zelazny

kategorie sci-fi
přidáno přidáno: 20.09.2007

Dilvish prožil dvě mučivá století v Pekle s jedinou myšlenkou – pomstít se Jelerakovi, muži, jenž ho proklel, nejmocnějšímu a nejobávanějšímu čaroději na Zemi. Útěkem z Pekla vše začíná.
V jedenácti příbězích sledujeme Dilvishe a jeho společníka – kouzelného ocelového koně Blacka – jak slídí po Zemi a hledají Jeleraka. Cesta je zavede do očarovaného města, jehož pohyblivé budovy tvoří smrtelnou past; do paláce posledního věřícího dávného boha, který nechce nic víc, než Dilvishův život.
Na této cestě za pomstou je Dilvish uprostřed války sveden krásnou vampírkou, použit jako zástava v nesmiřitelné honbě za mocí mezi dvěma čaroději a konečně stojí před neporušenými zdmi Ledové věže, která ukrývá tisícileté magické síly – a snad i Jeleraka samotného.
Kde koupit knihu Prokletý Dilvish?


zapln-lightdalší knihy autora Roger Zelazny
zapln-lightantikvariát
Žádná nabídka k prodeji. Chcete knihu prodat? Přidejte novou nabídku!
Sháníte tento titul? Vložte novou poptávku!
Sháníte tu to knihu? Chcete ji prodat? Zaregistrujte se a vložte svůj inzerát!
zapln-lightkomentáře a hodnocení knihy Prokletý Dilvish
taurus (95%)
přidáno přidáno: 20.09.2007 - 18:31
Jedna z mých nejoblíbenějších temných fantasy a jeden z mých nejoblíbenějších hrdinů :-) Volným pokračováním je Proměnlivá země, ale kvalit Dilvishe nedosahuje.
tsal (50%)
přidáno přidáno: 02.11.2008 - 00:49
Na téhle knize mi vadily dvě věci. První z nich byla jakási neucelenost. Povětšinou to byl jen soupis jednotlivých na sebe nenavazujících epizod, které spojoval jediný prvek - Dilvish. Tou druhou věcí bylo to, že jsem se nemohla zbavit dojmu, že autor během psaní zapomněl, kam chtěl vlastně dojít.

Pokud chcete vložit komentář, musíte se přihlásit.
© 2006-2022 | RSS: novinky, nové knihy, komentáře, diskuze, diskuzní fórum, citace, koupelnový nábytek