knihi.cz
...nevíte co číst? Poradíme!
knihy autoři čtenáři diskuze
10
hodnoceno 3

Obálka knihy Pravidla směšného chování

Emil Hakl

kategorie beletrie
přidáno přidáno: 03.05.2010

Próza Emila Hakla volně navazuje na autorovu nejúspěšnější knihu O rodičích a dětech. Ve třech příbězích píše vypraveč soukromou kroniku svého dosavadního života.
Nejprve se vydává se dvěma mladšími přáteli vyzkoušet paragliding, aby se v napůl bezmocném závěsu začal přibližovat k vlastní minulosti. Nejpůsobivějším, absolutním předělem tohoto triptychu je loučení s otcem a závěr patří cestě do dunajské delty, symbolickému pokusu najít sebe sama. I v nejsmutnější situaci si Haklův hrdina dokáže zachovat odstup a s jazykem i vlastní pamětí zachází se stejnou bravurou jako Hrabalův Hanťa. Je ovšem dnešní, a proto drsnější, když v sebeironickách glosách a metaforách konstatuje, o co jde outsiderům i vítězům: Vzájemně si předvádět odrbané plechové slepičky svých životů. Natahovat klíč a přihlížet, jak zobou...
Kde koupit knihu Pravidla směšného chování?

Počet stran: 136
Původní cena: 249 Kč

zapln-lightdalší knihy autora Emil Hakl
zapln-lightantikvariát
Žádná nabídka k prodeji. Chcete knihu prodat? Přidejte novou nabídku!
Sháníte tento titul? Vložte novou poptávku!
Sháníte tu to knihu? Chcete ji prodat? Zaregistrujte se a vložte svůj inzerát!
zapln-lightkomentáře a hodnocení knihy Pravidla směšného chování
Zazule (75%)
přidáno přidáno: 03.05.2010 - 16:15
Hezké, ale smutné! Hakl je výborný pozorovatel, umí napsat neuvěřitelně autentické dialogy a místy je velmi vtipný, ale z knížky čiší smutek z toho, že stárne a z toho, jak stárne. Nicméně se mi to líbilo, i když asi míň než jeho ostatní knížky.
kostas (70%)
přidáno přidáno: 15.09.2011 - 15:54
s haklovou schopnostou vsimat si detailov plne suhlasim.
kniha prijemne ubieha. paci sa mi aj jej graficke spracovanie, ako prebal, papier, ale napr. aj nakres scenok na zaciatku kazdej casti.
Saturnin (80%)
přidáno přidáno: 10.07.2014 - 21:05
no a mně se třeba ty obrázky na začátku kapitol moc nelíbily. Přišlo mi to jako taková vata, aby ta kniha nebyla moc tenká. Ale k textu - to je totiž na knize to nejdůležitější. Libí se mi ta melancholie a ty SMS dialogy. Taky se mi líbí, že tam jsou zmíněna reálná místa, které dobře znám a že jde o Haklův osobní příběh, ve kterém mimo jiné reflektuje svoje předchozí psaní. Baví mě přemýšlet nad tím, zda tam jsou i prvky fikce, nebo zda se všechny ty věci staly a jsou vyprávěny autorovým pohledem. Místy se mi na tom nelíbí ta patetičnost, ale celkově je to dobrá knížka - navíc si musíme uvědomit, že jde o českou tvorbu, takže klobouk dolů.

Pokud chcete vložit komentář, musíte se přihlásit.
Pravidla směšného chování | trvalý odkaz | textová verze | RSS komentářů | RSS diskuze
© 2006-2020 | RSS: novinky, nové knihy, komentáře, diskuze, diskuzní fórum, citace, koupelnový nábytek