knihi.cz
...váš on-line čtenářský deník!
knihy autoři čtenáři diskuze
72
hodnoceno 9

Obálka knihy Modlitba za Owena Meanyho

John Irving

kategorie beletrie
přidáno přidáno: 12.09.2007

Román o mladých lidech a jejich hledání duchovního rozměru života v 50. a 60. letech, zejména v době vystupňování války ve Vietnamu.

O nepřirozeně malém a velmi nadaném chlapci Owenu Meanym vypráví jeho spolužák a přítel z dětství. S ním prožívá dobu dospívání, léta vysokoškolských studií a posléze i proces směřování k víře, která Owena přivede k obětování vlastního života. Kniha je neobyčejně pozitivně laděná, je vtipná a jímavá zároveň a velmi dobře přeložená.
Kde koupit knihu Modlitba za Owena Meanyho?
v e-shopech
od
(Zdroj: Heureka.cz)

Originální název: A Prayer For Owen Meany

zapln-lightdalší knihy autora John Irving
zapln-lightantikvariát
Žádná nabídka k prodeji. Chcete knihu prodat? Přidejte novou nabídku!
Sháníte tento titul? Vložte novou poptávku!
Sháníte tu to knihu? Chcete ji prodat? Zaregistrujte se a vložte svůj inzerát!
zapln-lightkomentáře a hodnocení knihy Modlitba za Owena Meanyho
Pavel (100%)
přidáno přidáno: 12.09.2007 - 17:37
Kniha s jedinečnou atmosférou, příběhem i jeho vyústěním. Vřele doporučuju !!! Výlevy o americké politické situaci si autor sice mohl ušetřit, jsou spíš rušivé - ale i tak musím dát 100%.
Elisa.Day (100%)
přidáno přidáno: 31.10.2008 - 18:24
Včera jsem dočetla a musím uznat, že kniha je opravdu super, ten závěr mě dostal...
Jen mě trošičku děsí fakt, že popis Owena Meanyho opravdu hodně odpovídá popisu mého učitele na marketing...ten hlas... :-D
somewhere (100%)
přidáno přidáno: 10.09.2009 - 17:51
Opravdu působivá kniha... Ovšem trochu mě děsí shoda, kterou jsem objevila v podobě Owena Meanyho a chlapce, který vystupuje v nejznámějším díle Guntera Grasse Plechový bubínek. Samotné iniciály jmen, vyznění, malá postava, příšerný hlas. Jinak nádherná kniha, která opět poodkrývá část spektra světa. Doporučuji!!
Anicka (85%)
přidáno přidáno: 08.12.2009 - 20:56
Klasicky dokonale propracovaný irvingovský svět...
přidáno přidáno: 30.06.2010 - 22:18
Opravdu fascinující! Především prvních a posledních 200 stran, prostředek nebo některé nudnější části bych možná i vynechal. Irving na můj vkus až moc lpí na detailech a to detailech až moc detailních :). Na Irvingově stylu psaní je jasně vidět, že se učil u božského Kurta - styl vyprávění, důraz na přesná data a rodinné vazby, semtam i ten vtípek. Hodně mě přakvapil rafinovaný konec včetně vynikající pointy té basketbalové akce! Z počátku jsem si myslel, že Owen Meany může být každý, ale kdepak! Owen Meany je zázrak, opravdový Vykupitel - Kníže pokoje!
Oskar (80%)
přidáno přidáno: 16.12.2010 - 14:30
Celkově zklamání. Je to velmi podobný Irving jako ve Světě podle Garpa, ale ve všem slabší. Začátek ještě ušel, stejně tak konec, ale středem jsem se těžce a znuděně prokousával. Ta postava Owen mi přišla vymyšlená tak nějak násilně. Humor jsem nacházel jenom na začátku. Ale za ty dobré kousky knihy dávám 80%, což u mě znamená, že kniha byla obstojná.
Marcus (100%)
přidáno přidáno: 08.02.2011 - 12:07
Dočteno před týdnem a stále nemohu Owena Meanyho dostat z hlavy.Když jsem šel knížku vrátit do knihovny hned za dveřmi mě překvapily jesličky i se slámou a z Ježíškem v životní velikosti, pozůstatek od vánoc.Jenom ty hrdličky (vlastně krávy)tam chyběly... jasných 100%
RonieGray (95%)
přidáno přidáno: 20.07.2011 - 14:22
Kam se hrabe Svět podle Garpa!
exitus (85%)
přidáno přidáno: 28.02.2013 - 22:24
Trochu jsem se bála náboženského ladění, nicméně pro mne se Owen Meany stal především příběhem o krásném přátelství. Perfektní vykreslení postav, dobrý humor, čtivost a občasná irvingovská absurdita z toho dělají pěkné počtení. Jen jsem se přistihla při přemýšlení, zda mi Owen Meany byl sympatický, či nikoliv. PS. Scéna s VW Brouk je klenot!

Pokud chcete vložit komentář, musíte se přihlásit.
Modlitba za Owena Meanyho | trvalý odkaz | textová verze | RSS komentářů | RSS diskuze
© 2006-2023 | RSS: novinky, nové knihy, komentáře, diskuze, diskuzní fórum, citace, koupelnový nábytek