knihi.cz
...máte něco rozečteného?
knihy autoři čtenáři diskuze
0

Obálka knihy Hvězdy a pruhy - Hvězdy a pruhy v ohrožení

Harry Harrison

kategorie sci-fi
přidáno přidáno: 29.03.2010

Ve Válečném pokoji ve Washingtonu se sejdou generálové William Tecumseh Sherman a Robert E. Lee, aby naplánovali svoji další společnou vojenskou operaci. V džunglích Mexika zatím generál Grant svádí krutý boj s elitou britské armády. A v samém srdci nového amerického Jihu se nachází v ohrožení křehký mír...
V úžasném příběhu z alternativní historie z pera Harryho Harrisona se ocitáme ve světě roku 1863: jen před třemi lety se v Americe schylovalo ke kolosální občanské válce. Avšak incident s britskou lodí a dvěma konfederačními špiony všechno změnil. Když se Abraham Lincoln vzepřel britskému lordu Palmerstonovi, napětí mezi oběma národy přerostlo únosnou mez - a Její Veličenstvo nyní podniklo útok na americké půdě s cílem podpořit věc Konfederace.
Následky byly katastrofické. Obě znepřátelené strany, Sever a Jih, ve svém ohromení zcela zapomněly na své různice a rozpoutala se nová válka, kde Američané bok po boku bojovali proti Britům hned na dvou frontách: na Jihu a na kanadské hranici. Nyní je Británie poražena a Amerika bojuje za zachování jednoty - až dojde k dalšímu úderu.
Přichází z Mexika, kde se zatím shromažďuji elitní jednotky armády Jejího Veličenstva - včetně proslulých bojovníku Gurkhú - aby podnikly útok přes Texas. Za této zoufalé situace se Lincoln obrací na svého "anděla smrti" generála Granta. Avšak znavený prezident současně ví, že dvě století britské nadvlády nemohou skončit jedinou bitvou.
A tak jeho vojenské špičky, včetně Leea a Shermana, naplánují tu nejsmělejší námořní operaci, jaká kdy byla podniknuta: útok na britskou půdu jako takovou.

Harry Harrison ve své knize ukazuje, kterak technologie a světová politika měly tu moc rozpoutat první světovou válku v historii - a to už půl století předtím, než ve skutečnosti začala.
Kde koupit knihu Hvězdy a pruhy - Hvězdy a pruhy v ohrožení?

Originální název: Stars and Stripes in Peril
Série: Hvězdy a pruhy (2.)
Počet stran: 408

zapln-lightdalší knihy autora Harry Harrison
Bill, galaktický hrdina - Poslední neuvěřitelné dobrodružství, Bill, galaktický hrdina na planetě lahvových mozků (46%), Bill, galaktický hrdina na planetě nechutných rozkoší (52%), Bill, galaktický hrdina na planetě otročích robotů (54%), Bill, galaktický hrdina na planetě tisíce barů (25%), Bill, galaktický hrdina na planetě upířích zombí (33%), Cesta jediného krále (88%), Čtvrtá planeta smrti - Návrat na Planetu smrti (75%), Čtvrtá planeta smrti - Planeta smrti na cestě bohů (75%), Druhá planeta smrti (82%), Galaktické sny (75%), Galaktický hrdina Bill (65%), Hvězdy a pruhy - Ať žijí hvězdy a pruhy..., Hvězdy a pruhy - Hvězdy a pruhy vítězí, Ke hvězdám - Spoutaný svět (75%), Ke hvězdám - Svět na kolech (68%), Kladivo a kříž (83%), Král a Císař (88%), Krysa z nerez oceli (71%), Místo, místo! Více místa! (78%), Na západ od ráje (90%), Návrat do ráje (95%), Ocelová krysa (86%), Ocelová krysa jde po tobě! (55%), Ocelová krysa prezidentem (50%), Ocelová krysa rukuje (60%), Ocelová krysa se mstí (68%), Ocelová krysa zpívá blues (60%), Ocelové vize (75%), Pátá planeta smrti - Peklo pirátů (75%), Pátá planeta smrti - Ráj pirátů (75%), Planeta bez návratu, Planeta zatracených (70%), První planeta smrti (85%), Rebel proti času, Stroj času zn. Hollywood, The Best of Harry Harrison - Zpátky na Zemi (79%), Třetí planeta smrti (83%), Válka s roboty (75%), Zajatý vesmír (85%), Zima v ráji (95%), Zrození ocelové krysy (60%)
zapln-lightantikvariát
Žádná nabídka k prodeji. Chcete knihu prodat? Přidejte novou nabídku!
Sháníte tento titul? Vložte novou poptávku!
Sháníte tu to knihu? Chcete ji prodat? Zaregistrujte se a vložte svůj inzerát!
zapln-lightkomentáře a hodnocení knihy Hvězdy a pruhy - Hvězdy a pruhy v ohrožení

Pokud chcete vložit komentář, musíte se přihlásit.
Hvězdy a pruhy - Hvězdy a pruhy v ohrožení | trvalý odkaz | textová verze | RSS komentářů | RSS diskuze
© 2006-2022 | RSS: novinky, nové knihy, komentáře, diskuze, diskuzní fórum, citace, koupelnový nábytek