knihi.cz
...máte něco rozečteného?
knihy autoři čtenáři diskuze
4
hodnoceno 2

Obálka knihy Svůdce

Michail Petrovič Arcybašev

kategorie beletrie
přidáno přidáno: 11.09.2007

Do rodného městečka se po letech vrací Vladimír Sanin, mladý muž, který imponuje i provokuje svou vitalitou, sebevědomím a osvobozením od společenských konvencí včetně volné lásky. Dochází ke střetu mezi ním a jeho vrstevníky: dívky toužící po lásce a mladí intelektuálové jsou nuceni zhodnotit svůj dosavadní život a několik z nich jeho prázdnotu a nesplnitelné ideály vyřeší sebevraždou. Buřič, bezvěrec a egoista Sanin opět odchází vstříc svému osudu. Zapomenutý a zneuznaný představitel ruské předrevoluční literatury vytvořil hlavního hrdinu, jehož neskrývaná, až arogantní vnitřní svoboda a smyslnost vyvolávala pobouření a spory. Dnešníma očima můžeme s odstupem času a bez předsudků vnímat erotické scény, obdivovat psychologicky odstíněné vykreslení všech postav, malířsky jemné líčení zádumčivé ruské přírody i naturalistické obrazy smrti a zmaru. Román je mistrovským pohledem na problémy ruské inteligence na přelomu 19. a 20. století, na její zoufalou snahu zbavit se tragiky života a nalézt jeho smysl.
Kde koupit knihu Svůdce?


zapln-lightantikvariát
Žádná nabídka k prodeji. Chcete knihu prodat? Přidejte novou nabídku!
Sháníte tento titul? Vložte novou poptávku!
Sháníte tu to knihu? Chcete ji prodat? Zaregistrujte se a vložte svůj inzerát!
zapln-lightkomentáře a hodnocení knihy Svůdce
strixa (100%)
přidáno přidáno: 26.04.2010 - 21:19
po přečtení se stala jednou z mých nejoblíbenějších knih.. mám pocit, že jsem se minula dobou a měla žít úplně někdy jindy a jinde..
Yasemin (99%)
přidáno přidáno: 23.11.2010 - 19:11
Kniha mě příliš nezaujala stylem psaní a snad ani dějem. Ale postava Sanina, člověka neodolatelně upřímného, odhodlaného žít podle svých zásad, nikoli podle očekávání společnosti, se mi skutečně dostala pod kůži. Neboť jeho upřímnost a nespoutanost je přirozená, ne naučená a pozérská, jaká je mnohdy k vidění u dnešních rádoby bohémů.

Pokud chcete vložit komentář, musíte se přihlásit.
© 2006-2024 | RSS: novinky, nové knihy, komentáře, diskuze, diskuzní fórum, citace, koupelnový nábytek