knihi.cz
...založte si svůj deník teď!
knihy autoři čtenáři diskuze
4
hodnoceno 2

Obálka knihy Válka o dárky

Orson Scott Card

kategorie sci-fi
přidáno přidáno: 23.02.2010

Jako vánoční dárek je tu pro všechny fanoušky Orsona Scotta Carda krátký román s Enderem ještě z dob výcviku na Bitevní škole, kde jsou v rámci utužování vojenské morálky oslavy náboženských svátků přísně zakázány. Děti pocházející z mnoha národů a kultur nemohou být podle instruktorů ve svém výcviku rušeny záležitostmi, jež by mohli přerůstat ve spory mezi zastánci jednotlivých nauk. Ale Dink Meeker, jeden ze starších studentů, s tím nesouhlasí. Má za to, že prostý zvyk předávání darů nemá nic společného s náboženstvím a jednoho dne zákaz poruší… Tento malý, ovšem významný akt vzdoru vyvolá překvapivě velkou rozepři mezi studenty a představiteli školy. Vede rovněž ke vzniku několika nečekaných spojenectví, zvláště po příchodu nového studenta Zecka Morgana. V konečném důsledku však každého z Bitevní školy postaví před otázku, na jakou stranu se postaví.
Orson Scott Card se ještě jednou a možná naposledy vrací do prostředí, jehož vznik ho celosvětově proslavil. Žádný čtenář oblíbené Enderovy hry by si neměl tento drobný, ovšem velice působivý příběh nechat ujít.
Kde koupit knihu Válka o dárky?

Originální název: A War of Gifts
Série: Enderova hra
Štítky: ender, sci-fi
Počet stran: 99
Původní cena: 149 Kč

zapln-lightdalší knihy autora Orson Scott Card
zapln-lightantikvariát
Žádná nabídka k prodeji. Chcete knihu prodat? Přidejte novou nabídku!
Sháníte tento titul? Vložte novou poptávku!
Sháníte tu to knihu? Chcete ji prodat? Zaregistrujte se a vložte svůj inzerát!
zapln-lightkomentáře a hodnocení knihy Válka o dárky
orson (80%)
přidáno přidáno: 20.08.2010 - 10:30
Bylo to čtivé, jak u tohoto autora bývá zvykem, ale na můj vkus příliš krátké a ve srovnání s ostatními knihami této série mnohem slabší.
Ja7 (80%)
přidáno přidáno: 09.12.2010 - 08:19
Tenká knížka, rozsahem delší povídka, ve které O.S. Card vezme čtenáře zpět do Bitevní školy, znovu se potkají s Enderem a několika dalšími dětmi z "Enderovy hry". Nosným tématem jsou zapovězené náboženské rituály v armádě geniálních dětí ze všech koutů světa a jejich malá vzpoura. Akci nečekejte, jen dialogy a náhledy do lidské duše.

Pokud chcete vložit komentář, musíte se přihlásit.
© 2006-2021 | RSS: novinky, nové knihy, komentáře, diskuze, diskuzní fórum, citace, koupelnový nábytek