knihi.cz
...brána do světa literatury!
knihy autoři čtenáři diskuze
11
hodnoceno 2

Obálka knihy Bílé zuby

Zadie Smithová

kategorie beletrie
přidáno přidáno: 03.09.2007

V rozmezí téměř padesáti let představuje autorka tři generace tří rodin londýnských přistěhovalců, které spojuje společný osud, úzkost z cizího prostředí a nutnost konfrontace s vlastním kulturním dědictvím. Přátelství dvou hlavních hrdinů, anglického válečného veterána a přistěhovalce z Bangladéše, spojují společné válečné zážitky a jejich snaha najít vlastní identitu ve světě, který jim nedovolí vyniknout. Jejich obyčejné životy pokračují v dětech, pozvolna zapomínajících na své kořeny a přizpůsobujících se cynickému a překotnému životu současného Londýna. Rodinná sága, čtivá, živě napsaná a prokazující velký cit pro problémy lidí hledajících nejen vlastní kořeny, ale také sebevyjádření.
Kde koupit knihu Bílé zuby?


zapln-lightdalší knihy autora Zadie Smithová
zapln-lightantikvariát
Žádná nabídka k prodeji. Chcete knihu prodat? Přidejte novou nabídku!
Sháníte tento titul? Vložte novou poptávku!
Sháníte tu to knihu? Chcete ji prodat? Zaregistrujte se a vložte svůj inzerát!
zapln-lightkomentáře a hodnocení knihy Bílé zuby
kiddo (100%)
přidáno přidáno: 17.04.2009 - 15:11
Moudré, vtipné a božsky napsané. Nicméně český čtenář má slušné dilema, neboť musí volit mezi složitým a bohatým jazykem originálu (s rizikem, že tu a tam mu něco uteče) a zcela zmršeným překladem (s rizikem, že mu toho uteče podstatně víc).
keane1980 (80%)
přidáno přidáno: 11.11.2009 - 23:18
Velice, velice čtivé a přitom nepodbízivé. Autorka se sice občas nechá unést a je těžké sledovat niť jejich myšlenek (nakolik za to může český překlad nedokážu odhadnout), ale pokud se drží příběhu a motivací hrdinů dá se jen těžko uvěřit, že tohle je její prvotina.

Pokud chcete vložit komentář, musíte se přihlásit.
© 2006-2021 | RSS: novinky, nové knihy, komentáře, diskuze, diskuzní fórum, citace, koupelnový nábytek