knihi.cz
...založte si svůj deník teď!
knihy autoři čtenáři diskuze
29
hodnoceno 4

Obálka knihy Selský baroko

Jiří Hájíček

kategorie beletrie
přidáno přidáno: 03.09.2007

Román odhalující postupně a pomocí malých střípků dávnou historii z jedné jihočeské vesničky, k níž došlo během kolektivizace v padesátých letech dvacátého století.

Příběh začíná zdánlivě nenápadně jednoho horkého léta v zámeckém parku v Třeboni. Pavel Straňanský je genealog, který sestavuje v archivech rodokmeny, většinou pro zámožné emigranty, kteří ve staré vlasti hledají své kořeny. Jedna neobvyklá zakázka jej však přivádí do historie poměrně nedávné a před Pavlem náhle vyvstává příběh vesnické krásky Rozálie Zandlové a sedláků z obce Tomašice.
Osamělý hledač putuje po jihočeském venkově, aby ze zápisů starých kronik a výpovědí pamětníků postupně rekonstruoval příběh udání, které v 50. letech přivedlo několik sedláků do vězení. Vše se však stále více zamotává a Pavel zjišťuje, že jeho téměř detektivní pátrání, které jej přivádí až do žhavé současnosti, namísto jasných odpovědí vyvolává jen další otázky. A ty zůstávají vlastně stále stejné, ať se jedná o příběh starý padesát let nebo několik týdnů. Jak by měl člověk zacházet s vinou, pomstou, odpuštěním? Jakou moc má nad námi minulost?
Kde koupit knihu Selský baroko?


zapln-lightdalší knihy autora Jiří Hájíček
zapln-lightantikvariát
Žádná nabídka k prodeji. Chcete knihu prodat? Přidejte novou nabídku!
Sháníte tento titul? Vložte novou poptávku!
Sháníte tu to knihu? Chcete ji prodat? Zaregistrujte se a vložte svůj inzerát!
zapln-lightkomentáře a hodnocení knihy Selský baroko
panKaplan (60%)
přidáno přidáno: 17.11.2008 - 21:05
Velmi zajímavé téma, ale proč tak nudně???
přidáno přidáno: 20.11.2011 - 10:31
Klidné vyprávění o neklidné době. Celkem solidně zvládnuto.
blimba (93%)
přidáno přidáno: 21.06.2012 - 21:18
Nuda???? No já nevím, tu si přestavuji trochu jinak. Mě z knihy přepadl takový divný pocit, který se možná lehce blížil tomu pocitu, který měl ke konci hlavní hrdina. Ta nejednoznačnost ve výkladu co je správné byla tak...nevím jaké slovo zvolit, ale prostě člověk cítil, že nic není dobře a že možná zese vyhrály ty svi…Kniha si určitě nezaslouží tak vlažné komentáře, podle mě je opravdu dobrá.
ppavlina (95%)
přidáno přidáno: 16.06.2013 - 09:21
Nuda to opravdu není (i když některé události jsou předvídatelné od začátku). Nutí k zamyšlení, pravda je opravdu relativní pojem, každý má svůj náhled na události, každý má svůj důvod pro své jednání, každý je přesvědčen o "své pravdě". Absolutní pravda neexistuje. Kniha se mi velmi líbila.

Pokud chcete vložit komentář, musíte se přihlásit.
© 2006-2021 | RSS: novinky, nové knihy, komentáře, diskuze, diskuzní fórum, citace, koupelnový nábytek