knihi.cz
...váš on-line čtenářský deník!
knihy autoři čtenáři diskuze
12
hodnoceno 2

Obálka knihy Hráč

Fjodor Michajlovič Dostojevskij

kategorie beletrie
přidáno přidáno: 31.08.2009

Titulní próza, kterou sám autor označuje jako román, je mistrovskou, zčásti autobiografickou studií hřáčské vášně: v prostředí lázeňského města se odehrává příběh mladého preceptora, jenž se stává obětí kurtizány „mezinárodního formátu“ a končí jako profesionální hráč.
Kde koupit knihu Hráč?


zapln-lightdalší knihy autora Fjodor Michajlovič Dostojevskij
zapln-lightantikvariát
Žádná nabídka k prodeji. Chcete knihu prodat? Přidejte novou nabídku!
Sháníte tento titul? Vložte novou poptávku!
Sháníte tu to knihu? Chcete ji prodat? Zaregistrujte se a vložte svůj inzerát!
zapln-lightkomentáře a hodnocení knihy Hráč
keane1980 (85%)
přidáno přidáno: 31.08.2009 - 21:43
Přečteno jedním dechem, rozhodně nečekejte žádnou "nudnou klasiku". Dostojevskij vylíčil hráčskou vášeň opravdu úžasně, kniha má mnoho co říct i dnešnímu čtenáři. Děj postupuje velmi rychle kupředu a tentokrát je trochu upřednostněn před psychologií postav. Trochu mě mrzí, že jsem nepochopil hlavní motivaci hrdiny, ale i když mi jeho jednání občas připadalo podivné, Dostojevskij to dokázal napsat tak, že jste to prostě vzali. Skvělé, úžasné, kousek od dokonalosti.
panjan (65%)
přidáno přidáno: 28.04.2011 - 18:37
Trochu zklamaná očekávání. Četl jsem dostojevského romány které měly 500 stran, často i více a ty byly vcelku všechny čtivé. Takže od tohoto románu, který měl slabých 185 stran malého formátu, jsem čekal, že to bude záležitost pár dnů a těšil jsem se na to, prostě taková jednohubka. Ale kupodivu jsem se do toho nemohl vůbec začíst, začátek jen samé pletichaření, přetvářky a hry. Tak dlouho jem se snažil překousnout onen začátek, až jsem ztratil přehled o vztaích a situacích. Od poloviny až ke konci, od příjezdu babičky, to už bylo lepší, ale nepochopil jsem jaksi hlavní myšlenku tohoto díla, takové zmatečné.

Pokud chcete vložit komentář, musíte se přihlásit.
© 2006-2022 | RSS: novinky, nové knihy, komentáře, diskuze, diskuzní fórum, citace, koupelnový nábytek