knihi.cz
...brána do světa literatury!
knihy autoři čtenáři diskuze
11
hodnoceno 2

Obálka knihy Boží blud

Richard Dawkins

kategorie náboženství, duchovno
přidáno přidáno: 31.05.2009

Zatím poslední kniha britského evolučního biologa R. Dawkinse odmítá náboženský fundamentalismus a kritizuje všechny ostatní, i umírněné podoby náboženství. Považuje je za nebezpečný jev, který omezuje svobodné myšlení lidí. Být o něčem přesvědčen na základě víry je podle Dawkinse v ostrém rozporu s přesvědčením na základě racionálních argumentů. Náboženský dogmatismus pak stojí v jádru dalších problémů - od vyučování zjevných nepravd o původu světa a lidstva až po teroristické útoky. Cílem Dawkinsovy knihy je zvýšit sebevědomí ateistů, jejichž pozice např. v USA je podle autora na úrovni homosexuálů před 50 lety.
Kde koupit knihu Boží blud?

Originální název: The God Delusion

zapln-lightdalší knihy autora Richard Dawkins
zapln-lightantikvariát
mailbox h0rIz0nt  shání  [22.10.2010]
Praha
mailbox jumbo  shání  [03.07.2010]
Pokud máte a nechcete, nabídněte prosím.

Žádná nabídka k prodeji. Chcete knihu prodat? Přidejte novou nabídku!
Sháníte tu to knihu? Chcete ji prodat? Zaregistrujte se a vložte svůj inzerát!
zapln-lightkomentáře a hodnocení knihy Boží blud
kiddo (100%)
přidáno přidáno: 31.05.2009 - 11:28
Čteno v originále, takže jsem docela zvědavá, jak vyhmátli překlad, protože tenhle brilantní argumentační spis si zaslouží jen tu nejpečlivější pozornost. A propos, kašlete na oficiální anotaci, Dawkins nestojí jen proti náboženství a jeho zločinným projevům (to dělá hlavně Hitchens): Dawkins tady předkládá silné a pádné argumenty proti víře jako takové, a navíc se seriózně zabývá myšlenkou, že existence Boha je nanejvýš nepravděpodobná. Po přečtení člověk opravdu nemá jediný důvod zabývat se vírou a náboženstvím jinak než jako naivní snůškou pohádek. Ať žije ateistická literatura!
Dejvid (90%)
přidáno přidáno: 13.07.2011 - 11:15
Kniha rozhodně stojí za přečtení a člověka donutí hodně přemýšlet. Rozhodně doporučuji v případě českého vydání přečíst také doslovy, protože v některých ohledech je Dawkins skutečně trochu radikální a zaujatý.

Pokud chcete vložit komentář, musíte se přihlásit.
© 2006-2021 | RSS: novinky, nové knihy, komentáře, diskuze, diskuzní fórum, citace, koupelnový nábytek