knihi.cz
...váš on-line čtenářský deník!
knihy autoři čtenáři diskuze
1

Obálka knihy Krásná Amaranta

Yven Mauffret

kategorie dětská literatura
přidáno přidáno: 25.05.2009

V kouzelném přímořském kraje francouzské Bretaně, v kraji ostrovů a ostrůvků, kde lehce zpěněné moře omývá jemný pobřežní písek a tiše zpívá svou tesknou píseň, právě zde na ostrově Guezenneku, obestřeném zvláštní poezií i přídechem exotické romantiky, se začíná odvíjet děj Mauffretova napínavébo románu Krásná Amaranta. Jeho hlavní hrdinkou je Sandrina, děvče se všemi rysy moderního mládí, včetně té poloskryté touhy po tajemném dobrodružství. Jsme zrovna na začátku nádherného žhavého léta, jež má přinést Sandrině nejedno veliké překvapení. A prvním je nečekané seznámeni se třemi pařížskými studenty, kteří sem přijíždějí a potápěčským přístrojem pátrat po dávno potopené Krásné Amarantě. Sandrina i její bratr Paskal se s nimi záhy spřátelí, takže napínavé pátrání po zmizelé fregatě prožívají pak všichni společně. Ba co víc! Získají pro ně i Kateřinu, Sandrininu starší sestru a strejda Kozika, starého mořského vlka, který je také ochoten přispět jim svou pomocí.
Mauffret propůjčil svému příběhu zvláštní kouzlo tím, že v něm mistrně spojil drobné události všedních dnů s romantikou dob dávno minulých. A tak s Mauffretovými hrdiny prožijeme celý řetěz dobrodružných příhod, mezi nimiž nechybí ani episoda o náhlém tajemném zmizení malé Sandriny, o pirátském přepadení Kosíkovy bárky, o šťastném vylovení pokladu z Krásné Amaranty atd.
Z každé stránky Mauffretova románu. je vidět, jak dobře autor zná líčené prostředí, ale také jak dobře zná dnešní mládi, jak rozumí jeho snům a touhám, a hlavně - jak má mladé lidi rád a jak se umí přiblížit i jejich vnitřnímu citovému životu.
Kde koupit knihu Krásná Amaranta?

Originální název: La Belle-Amarante

zapln-lightantikvariát
mailbox totem  nabízí za 80 Kč [27.04.2010]
prodám KOD č. 82

Sháníte tento titul? Vložte novou poptávku!
Sháníte tu to knihu? Chcete ji prodat? Zaregistrujte se a vložte svůj inzerát!
zapln-lightkomentáře a hodnocení knihy Krásná Amaranta

Pokud chcete vložit komentář, musíte se přihlásit.
© 2006-2020 | RSS: novinky, nové knihy, komentáře, diskuze, diskuzní fórum, citace, koupelnový nábytek