knihi.cz
...máte něco rozečteného?
knihy autoři čtenáři diskuze
18
hodnoceno 7

Obálka knihy Pevnost

Francis Paul Wilson

kategorie dobrodružství, napětí
přidáno přidáno: 17.07.2007

Literatura - Recenze
27.8.2003 | Článek si četlo 2395 čtenářů | Vytisknout

Pevnost - Wilson F. Paul Linkuj si !
Napsal: BoboKing

Už dost starý hororový příběh, který se ale dá číst stále. Rumunské Karpaty, upír, wehrmacht a jednotka SS. No není to zajímavá kombinace?

Je to přesně deset let, co se poprvé na českém trhu objevila kniha Pevnost (The Keep) amerického autora Francise Paula Wilsona. Nic neříkající obálka v sobě skrývá jeden z nejpopulárnějších hororových příběhů tehdejší, a myslím že můžeme říct, i dnešní doby. Hlavním netvorem příběhu je upír, a tak se nemůžeme divit, že děj se odehrává v rumunských Karpatech. Kde jinde by se lépe vyjímal upíří horor. Atraktivita a hrůzostrašnost drákulovského příběhu je znásobena i dobou, ve které se odehrává. Začala druhá světová válka, německá neporazitelná armáda si podmaňuje Evropu a vojska SS začínají důsledně uplatňovat rasovou čistotu a definitivní řešení židovské otázky.
Knihu už asi v žádném knihkupectví neseženete, ale celkem často se vyskytuje v antikvariátech. Určitě stojí za přečtení. Když jsem se k ní po několika letech opět vrátil, byl jsem překvapen, jak mne dokáže znovu vtáhnout do děje.
Kde koupit knihu Pevnost?


zapln-lightdalší knihy autora Francis Paul Wilson
zapln-lightantikvariát
mailbox jvolf  nabízí za 150 Kč [10.05.2010]
velmi dobrý stav
mailbox Eagle  shání do 700 Kč [26.12.2007]
Koupím Ihned !! ... Možná i dohoda ...

Sháníte tu to knihu? Chcete ji prodat? Zaregistrujte se a vložte svůj inzerát!
zapln-lightkomentáře a hodnocení knihy Pevnost
pajonek (100%)
přidáno přidáno: 17.07.2007 - 21:14
zdroj popisku : článek z Fantasyplanet
Eagle (100%)
přidáno přidáno: 26.12.2007 - 19:04
Nejlepší horor jaký sem kdy četl ... Velice poutavé .... Jen škoda že se nedá nikde koupit .... :(
bast (100%)
přidáno přidáno: 02.06.2008 - 09:31
Výborná kniha s ponurou atmosférou a strhujícím dějem ... skutečná krutost fašistů soupeří s temnými silami imaginárního zla ... hlavní hrdina putující věky a udržující rovnováhu mezi prastarými silami světla a chaosu ...
Romám jsem přečetla jedním dechem a nezůstalo jen u jednoho přečtení, znovu a znovu se k němu vracím.
Radooza (70%)
přidáno přidáno: 24.11.2010 - 10:25
Skvělý nástup. Napětí graduje, aby se pak vytratilo a děj se stane předvídavým. Ze začátku jsem byla knihou nadšená, na konci trochu zklamaná.
valda (96%)
přidáno přidáno: 21.01.2011 - 19:26
Za 2. světové války Němci obsadili malou tajemnou pevnost uprostřed rumunských Karpat, pro budoucí strategické využití. Jakási děsivá síla, ale začne postupně zabíjet vojáky drsného kapitána Woermanna. Aby se podivné události vyřešili, přijede do pevnosti major SS Kaempffer s jednotkou einsatzkommanda (specializující se na tábory smrti). Prchlivý fanatik, který svou pravou povahu skrývá za bezohlednou krutost. Jediný, kdo by mohl ukončit šílené vraždění německých vojáků je profesor archeologie Cuza, smrtelně nemocný Žid, o kterého se stará jeho dcera Magda. Zároveň se do Rumunska na pašerácké lodi vydává, přes celou válečnou Evropu roku 1941, tajuplný cizinec Glenn.
Nejsem zrovna velký fanda hororů, Drákuly, Čachtických paní apod. Ale takhle napínavý horor musí strhnout snad každého. Už jenom prostředí, které jsem nastínil, je dokonalé. K tomu skvělá atmosféra, ne zcela ploché charaktery, napínavý děj, kříže, knihy zla… Bohužel v polovině kniha ztrácí dech a místo děsivého tajemna se více prosazují prvky románu červené knihovny, nebo fantasy. Kvůli první polovině, se ale nedivím, že pro znalce, patří kniha mezi kultovní. Jinak film je Mannův tak trochu omyl.
Redfern (90%)
přidáno přidáno: 04.05.2011 - 19:20
Ta pravá kniha pro milovníky hororů. Pro mě osobně skvelý začátek (cca 1. polovina knihy), pak to trochu slábne, což je škoda. Děj už pak neni tolik napínavý, děsivý a tak.
Oskar (38%)
přidáno přidáno: 23.01.2012 - 20:58
Jsem trochu v rozpacích. Chtěl jsem si po delším čase zase jednou přečíst slušný horor, sáhl jsem po Pevnosti, protože od Wilsona jsem kdysi četl dobrou knihu Fata morgána a ucházející knihu Stvůry a blíženci. Ale s Pevností přišlo zklamání. Začátek vypadal docela nadějně, ale od poloviny už to byla spíš parodie na horory. Béčko. Předvídatelný děj. Omlouvám se milovníkům hororů - asi už jsem z toho vyrostl.

Pokud chcete vložit komentář, musíte se přihlásit.
© 2006-2022 | RSS: novinky, nové knihy, komentáře, diskuze, diskuzní fórum, citace, koupelnový nábytek