knihi.cz
...brána do světa literatury!
knihy autoři čtenáři diskuze
3
hodnoceno 1

Obálka knihy Pod kočičími hlavami

Antonín K. K. Kudláč, Ondřej Jireš

kategorie fantasy
přidáno přidáno: 12.03.2009

Město je prostředím pro specifický způsob života. Řídí se vlastními zákonitostmi, ovlivňuje své obyvatele a je živnou půdou příběhů, s nimiž se jinde setkat nemůžete. A stejně jako bují města, rozvíjejí se i jejich příběhy, legendy a mýty.
Antologie Pod kočičími hlavami takové příběhy přináší. Za zdmi, přes které jste nikdy nepřelezli, za vraty, kterými se bojíte projít, za nárožími utopenými v nekonečných stínech, pod víky kanálů… tam všude můžete zažít, co zůstává skrytě před zraky ostatních. Město vám může být pomocníkem i překážkou. Je páteří kouzelných osudů, dýchá plícemi vlastních obyvatel a v jeho srdci vzniká cosi nové, nám tak blízké i odpudivé.
Třináct povídek českých autorů, třináct rozličných městských příběhů. Celek je tak pestrý, jak jen může být pestré samo město. Každý autor uchopil urbánní archetyp po svém a vytvořil dobrodružnou, hororovou, humornou, akční, detektivní či surreálnou povídku. Všechny ale mají něco společného. Chytnou vás.
Nechte na sebe dýchnout jedinečnou atmosféru městské fantasy!
Zaujala vás Lukjaněnkova Noční hlídka, Gaimanovo Nikdykde, Powersovy Brány Anubisovy nebo Miévillovo Nádraží Perdido? Přesvědčte se na vlastní kůži, jak skvěle se s městským prostředím ve fantasy vypořádali čeští spisovatelé! Najdete mezi nimi oblíbené mistry pera, ale také autory méně známé, kteří přicházejí s vlastními originálními vizemi.
Kde koupit knihu Pod kočičími hlavami?

Počet stran: 464
Původní cena: 329 Kč

zapln-lightdalší knihy autorů Antonín K. K. Kudláč, Ondřej Jireš
zapln-lightantikvariát
Žádná nabídka k prodeji. Chcete knihu prodat? Přidejte novou nabídku!
Sháníte tento titul? Vložte novou poptávku!
Sháníte tu to knihu? Chcete ji prodat? Zaregistrujte se a vložte svůj inzerát!
zapln-lightkomentáře a hodnocení knihy Pod kočičími hlavami
orson (70%)
přidáno přidáno: 23.03.2009 - 15:04
Některé povídky výborné (Žamboch nezklamal, z povídky Druhá protisměrná
od Filipa Gotfrida mě trochu zamrazilo, výborná byla také Petra Neomillnerová s povídkou Všude je voda), pár průměrných a jednu jsem nakonec ani nedočetl. Nicméně nejvíce mě zaujala povídka Michal Špaček: Bitva o Anděl - perfektně jsem se u ní bavil, určitě zkusím najít další díla tohoto autora.

Pokud chcete vložit komentář, musíte se přihlásit.
Pod kočičími hlavami | trvalý odkaz | textová verze | RSS komentářů | RSS diskuze
© 2006-2022 | RSS: novinky, nové knihy, komentáře, diskuze, diskuzní fórum, citace, koupelnový nábytek