knihi.cz
...nevíte co číst? Poradíme!
knihy autoři čtenáři diskuze
11
hodnoceno 2

Obálka knihy Nemusí být vždycky kaviár

Johannes Mario Simmel

kategorie beletrie
přidáno přidáno: 06.03.2009

Tajný agent proti své vůli Thomas Lieven, atraktivní, inteligentní muž německého původu hovořící několika světovými jazyky, původní profesí soukromý bankéř, má dvě životní lásky: ženy a vaření. Ženy ho obdivují, milují, podvádějí a nenávidí. Při vaření dostává nejlepší nápady, které mu leckdy zachrání život. S úsměvem a šarmem zvládá nebezpečí, do nichž se za druhé světové války dostává jako agent tajných služeb spojeneckých zemí a zároveň i německého abwehru. Prostředí bohatých průmyslníků, bankéřů, politiků, zločineckého podsvětí a nejvyšších vojenských kruhů neopouští ani v prvních poválečných letech a dějištěm jeho rušného života se stává kromě Německa, Francie, Anglie a Portugalska také řada dalších zemí. Charakterní a sympatický hrdina „bez bázně a hany" dokáže být i podvodníkem a svůdcem, ale nikdy nezradí své zásady, k nimž patří odpor k násilí, hlouposti a fanatismu, ale i schopnost racionálního jednání a pochopení pro lidské slabosti. Dobou prosycenou zlem, proradností a nebezpečím kráčí muž, který si v sobě nese vlastní životní filosofii: „Nemusí být vždycky kaviár". Životní osudy Thomase Lievena doprovází navíc i řada jeho vlastních receptů na vynikající lahůdky, v nichž opravdu není vždycky kaviár...
Kde koupit knihu Nemusí být vždycky kaviár?

Originální název: Es muss nicht immer Kaviar sein

zapln-lightdalší knihy autora Johannes Mario Simmel
zapln-lightantikvariát
Žádná nabídka k prodeji. Chcete knihu prodat? Přidejte novou nabídku!
Sháníte tento titul? Vložte novou poptávku!
Sháníte tu to knihu? Chcete ji prodat? Zaregistrujte se a vložte svůj inzerát!
zapln-lightkomentáře a hodnocení knihy Nemusí být vždycky kaviár
HaryFotr (95%)
přidáno přidáno: 01.07.2010 - 13:04
Nehledejte v knize žádné velké umění, zato osudy anglického bankéře německého původu Lievena jsou vyprávěny i s příslušným anglickým humorem (...jak tohle já vysvětlím gentlemanům v klubu...) . Přestože tradičně se Simmel situoval do válečné a poválečné doby, z této knihy to na rozdíl od těch ostatních vůbec netrčí, pouze je pozadím, na kterém se ty neskutečné špionské taškařice odehrávají.
Kdo má trochu chuťovou představivost tak si teda užije, každá kapitola obsahuje recept na vybrané menu. Přestože tam není vždycky kaviár, často jsou použity suroviny ne zrovna levné, zato poctivé (telecí filé, ... no co by člověk chtěl, byla válka :-), to pro ty co to ráčej vyzkoušet uvařit, stejně jako já.

Opravdová oddychovka, což u Simmela není úplně běžné.
přidáno přidáno: 15.03.2017 - 18:14
S velkou obavou a malým nadšením jsem otevíral tuto knihu, protože předchozí dílko autora (Láska je jen slovo) mě těžce zklamalo. Nakonec jsem byl ale docela potěšen. Ukázalo se ,že jde o čtivou, nenáročnou parodii na špionážní romány a docela jsem se pobavil.

Pokud chcete vložit komentář, musíte se přihlásit.
Nemusí být vždycky kaviár | trvalý odkaz | textová verze | RSS komentářů | RSS diskuze
© 2006-2022 | RSS: novinky, nové knihy, komentáře, diskuze, diskuzní fórum, citace, koupelnový nábytek