knihi.cz
...založte si svůj deník teď!
knihy autoři čtenáři diskuze
3
hodnoceno 2

Obálka knihy Nenech se zas oblbnout

Alex Švamberk

kategorie biografie, paměti
přidáno přidáno: 20.06.2007

Kniha rozhovorů s předními představiteli amerického hard coru a punku nejen o hudbě, ale především o jejich názorech, o jejich postoji ke společnosti, pohledu na politiku, na Spojené státy, i na samotné punkové hnutí. Jádro knihy tvoří rozhovory s legendami Iggy Popem, Johnem Calem, Henry Rollinsem, s Jello Biafrou i dalšími členy Dead Kennedys, kteří se se svým zpěvákem soudili, s baskytaristou NoMeansNo Robem Wrightem, s Joeyem Shitheadem Keithleyem ze skupiny D. O. A., který doplňuje rozhovor s režisérem kultovního filmu Hard Core Logo Brucem McDonaldem. Staright edge přibližuje Ian Mackaye z Fugazi, horror punk Jerry Only z Misfits, o politickém punku hovoří Dave Dictor z M. D. C., o vazbách mezi punkem a crossoverem hovoří člen Suicidal Tendencies Cyco Miko. Newyorskou hard core scénu přibližuje basista Sick Of It All a Agnostic Front Craig Ahead, který také ukazuje na vztahy mezi anarchisty a pravicově zaměřenými radikály. Situaci punkových kapel, které se v 90. letech 20. století chtěly vrátit k původnímu pojetí punku, přibližuje zpěvák U. S. Bombs Duanne Peters. Jerry A z Posion Idea přináší pohled nihilisty, který odmítá jakýkoli řád. A samozřejmě je zde také rozhovor s Ivanem Králem.
Kde koupit knihu Nenech se zas oblbnout?


zapln-lightantikvariát
Žádná nabídka k prodeji. Chcete knihu prodat? Přidejte novou nabídku!
Sháníte tento titul? Vložte novou poptávku!
Sháníte tu to knihu? Chcete ji prodat? Zaregistrujte se a vložte svůj inzerát!
zapln-lightkomentáře a hodnocení knihy Nenech se zas oblbnout
fantomas (90%)
přidáno přidáno: 09.07.2009 - 10:53
Pěkná knížka ... je prima vědět, že za těma postavičkama na pódiích punku nejsou jen plané řeči, ale taky myšlenky a názory. Pravda, že mnohdy silně kontroverzní, ale punk je svoboda názorů a tak to má být ! Dík Alexovi, že se nechal MÁŤOU zmačknout a rozhovory vyhrabal a poskládal v jedinečnou knížku. Určitě se k ní ještě budu vracet !
ceBBek (85%)
přidáno přidáno: 01.02.2010 - 14:04
Parádní kousek, který v ČR nemá obdoby. Kniha je sice složená z rozhovorů s významnými členy amerických punkových a HC kapel, ale před každým rozhovorem je i krátké info o historii kapely a zajímavosti. Chybí mi tam některé kapely, ale rozhodně to nepočítám jako mínus, protože Švamberk dělal rozhovory výhradně s kapelami, které vystoupily v ČR. Z rozhovorů jsou jasně vidět rozdílné pohledy na věci jako je politika, sXe, pojetí punku, apod., což je určitě velkým přínosem.

Pokud chcete vložit komentář, musíte se přihlásit.
Nenech se zas oblbnout | trvalý odkaz | textová verze | RSS komentářů | RSS diskuze
© 2006-2021 | RSS: novinky, nové knihy, komentáře, diskuze, diskuzní fórum, citace, koupelnový nábytek