knihi.cz
...vaše on-line knihovnička!
knihy autoři čtenáři diskuze
54
hodnoceno 2

Obálka knihy Nebe pod Berlínem

Jaroslav Rudiš

kategorie beletrie
přidáno přidáno: 04.10.2006

Kniha pro živé i mrtvé – rockové příběhy z berlínského metra. Třicetiletý učitel uprchne z Prahy do současné německé metropole, aby tam založil hudební kapelu U-Bahn a našel svou dívku Katrin... Styl prvotiny Jaroslava Rudiše vychází z volného toku vyprávění hlavního hrdiny. S téměř až hrabalovským citem pro jazyk ušpiněný životem zaznamenává promluvy, které mezi sebou a s ním vedou všechny ty postavy a postavičky, s nimiž se v Berlíně a pod ním setkává. Kniha napsaná ve strhujícím tempu, současně, a navíc zábavně. Vyzrálý debut si nekonformními scénami získá nejen mladé čtenáře, milovníky Wima Wenderse a punk-rockové hudby, ale i ty, kteří si pamatují ještě NDR, umělohmotné indiány, pokrokového zpěváka Deana Reeda nebo to, jak naši východoněmečtí sousedé přelézali na podzim 89 zdi západoněmecké ambasády, aby pak své trabanty nechali napospas přičinlivým Pražanům.
Kde koupit knihu Nebe pod Berlínem?

Štítky: hudba, rock

zapln-lightdalší knihy autora Jaroslav Rudiš
zapln-lightantikvariát
Žádná nabídka k prodeji. Chcete knihu prodat? Přidejte novou nabídku!
Sháníte tento titul? Vložte novou poptávku!
Sháníte tu to knihu? Chcete ji prodat? Zaregistrujte se a vložte svůj inzerát!
zapln-lightkomentáře a hodnocení knihy Nebe pod Berlínem
Kverty (90%)
přidáno přidáno: 06.11.2006 - 10:32
"Ptali se mě, za jakým účelem cestuju do západního Berlína, možná chtěli zastavit ten dav a dějiny a připadali si určitě jako v divokém snu, ale lidi se nedali odradit, čekali, zpívali, pili pivo a pohraničníci se ptali potom jen každého třetího a pak už jen každého stého a nakonec se neptali vůbec, jen ty pasy chtěli pořád vidět, asi aby si do paměti zapsali jména lidí, kvůli kterým to všechno skončilo, kvúli kterým prohráli."
Pavel (65%)
přidáno přidáno: 29.08.2007 - 14:41
Po těch nadšených recenzích jsem čekal víc. Cítím se jako jediný člověk, kterému tahle kniha přišla trochu nudná...ale co už s tím, že ?

Pokud chcete vložit komentář, musíte se přihlásit.
© 2006-2023 | RSS: novinky, nové knihy, komentáře, diskuze, diskuzní fórum, citace, koupelnový nábytek