knihi.cz
...brána do světa literatury!
knihy autoři čtenáři diskuze
18
hodnoceno 1

Obálka knihy Zápisky starého prasáka

Charles Bukowski

kategorie beletrie
přidáno přidáno: 12.01.2009

Jedná se o žánrově pestrý soubor textů psaných Bukowskim pro losangeleské periodikum Open City v 2. pol. 60. let. V knize najdeme svérázné úvahy, stylizované vzpomínky a syrové příběhy o karbanu, baseballu, bitkách a alkoholu, o bizarním sexu, psaní, toulání, dostizích a sázkách, o Nealu Cassadym, Ginsbergovi a revolucích, o samotě, lásce a smrti, šílenství a sebevraždě, o mrtvolách, gangsterech, ale i o Praze a Dubčekovi. V jízlivě vtipných fejetonech se autor vyslovuje k literatuře, sexu i politice, nevyhýbá se aforismům, v poetických minitextech si něžně vypráví s dcerou, v zábavných historkách zpochybňuje zažité pravopisné, stylistické i mravní normy. Zkrátka Bukowski je více než autentický.
Kniha vychází v novém překladu a je doplněna doslovem.
Kde koupit knihu Zápisky starého prasáka?

Originální název: Notes of a Dirty Old Man

zapln-lightdalší knihy autora Charles Bukowski
zapln-lightantikvariát
Žádná nabídka k prodeji. Chcete knihu prodat? Přidejte novou nabídku!
Sháníte tento titul? Vložte novou poptávku!
Sháníte tu to knihu? Chcete ji prodat? Zaregistrujte se a vložte svůj inzerát!
zapln-lightkomentáře a hodnocení knihy Zápisky starého prasáka
Saturnin (83%)
přidáno přidáno: 01.11.2011 - 20:48
No tak název nelhal. Opravdu PRASÁCKÁ kniha. Docela žasnu, jak může mít někdo takovou fantazii. Zpočátku to člověka (pokud není příliš velký slušňák - ti jsou znechuceni rovnou tak jako tak) celkem baví, protože je to něco jiného originálního, co ještě nezná (moje první kniha od CH.B.), ale ke konci mi přišlo, že už se víceméně opakuje. K dobru mu příčítám, že prasečinky většinou nepoužívá samoúčelně a také to, že z něj cítím, že to píše tak, jak by to doopravdy vyjádřil. Nemám rád, když je někdo naoko slušný, přitom to v něm "křičí" falší. To raději hezky takhle přímo, od podlahy.
Kvituji také to, že je to soubor krátkých příběhů, takže se čtení dá hezky rozkouskovat na dvě stanice metrem, další na jízdu po eskalátoru a další na šest minut tramvají :)
Při čtení narazíte i na Kafku, Dubčeka a na rok 1968 v Praze. A místy se i zasmějete (např. já se smál scéně s Francouzem a Italem)
Kdo jste od něj ještě nic nečetl, tak doporučuji. Je to přinejmenším zajímavé, ten jeho styl.

Pokud chcete vložit komentář, musíte se přihlásit.
Zápisky starého prasáka | trvalý odkaz | textová verze | RSS komentářů | RSS diskuze
© 2006-2023 | RSS: novinky, nové knihy, komentáře, diskuze, diskuzní fórum, citace, koupelnový nábytek