knihi.cz
...nevíte co číst? Poradíme!
knihy autoři čtenáři diskuze
45
hodnoceno 2

Obálka knihy Kolíbka

Kurt Vonnegut jr.

kategorie sci-fi
přidáno přidáno: 02.10.2006

Zařazovat Kurta Vonneguta mezi autory v tzv. sci-fi žánru je jednak určitá degradace samotného Vonneguta a jednak značí nepochopení skutečného poselství a významu jeho díla ze strany čtenářů, potažmo recenzentů.

Kolíbka je v prvé řadě výsměch a to nejen onomu žánru katastrofických románů, snahám o sestrojení dokonalé vojenské zbraně - paralela s dr. Hoenikkerem, kterého Vonnegut posadil za jednoho z tvůrců atomové bomby, jehož příběh se jako leitmotiv prolíná celým románem, je více než zjevná, ale zejména náboženskému vytržení 60. let, kdy Amerika masově objevila tzv. východní náboženství - Vonnegut neváhá a převrací tehdejší hlad po náboženství a duchovních mistrech, které je nutno bez okolků následovat, ať již je jejich učení o čemkoliv, do zcela opačného významu a na pomyslný ostrov San Lorenzo, s republikou stejného jména, umístí záhadnou postavu Bokonona, duchovního guru, filozofa a zejména autora Knih Bokononových.
Kde koupit knihu Kolíbka?


zapln-lightdalší knihy autora Kurt Vonnegut jr.
zapln-lightantikvariát
Žádná nabídka k prodeji. Chcete knihu prodat? Přidejte novou nabídku!
Sháníte tento titul? Vložte novou poptávku!
Sháníte tu to knihu? Chcete ji prodat? Zaregistrujte se a vložte svůj inzerát!
zapln-lightkomentáře a hodnocení knihy Kolíbka
Camf (80%)
přidáno přidáno: 03.10.2009 - 22:04
Absurdní, varující před vědou, před posedlostí náboženstvím a tak celkově ped zatemněním mysli. Vše je tady přehnané, přitáhnuté za vlasy, ale já osobně považuju závěr Kolíbky za (jeden z) nejlepší(ch) závěr(ů), co jsem kdy četl.
přidáno přidáno: 27.10.2010 - 07:12
Vonnegutova Kolibka je opravdu vědeckofantastický román. Nejen, že je fantastický - ostatně jako všechny jeho romány, ale celý děj je postaven na vědě a vědeckých vynálezech. Shodou okolností na dvou nejstupidnějších vynálezech, které lidstvo poznalo nebo mohlo poznat. Kolibka by tak mohla mít podtitul: aneb kniha o lidské hlouposti. Ke Kolibce jinak není co nového říci. Skladba příběhu je opět skvělá a typycky "Vonnegutovská". Kniha srší vtipem a jako bonus Kurt tentokrát přidává stoupající absurdní atmosféru, která vrcholí na území děsivě skutečného San Lorenza, jako typického oligarchního státu. Úchvatné dílo!

Pokud chcete vložit komentář, musíte se přihlásit.
© 2006-2023 | RSS: novinky, nové knihy, komentáře, diskuze, diskuzní fórum, citace, koupelnový nábytek