knihi.cz
...máte něco rozečteného?
knihy autoři čtenáři diskuze
3
hodnoceno 2

Obálka knihy Islám bez závoje

Robert Spencer

kategorie náboženství, duchovno
přidáno přidáno: 12.01.2009

Autor zkoumá, jaké věci islám ve skutečnosti učí, a zabývá se možnými hrozivými důsledky těchto učení pro budoucnost muslimského světa a Západu. Spencer se dostává za povrchní rozlišení k pravému mírumilovnému islámu a islámu zneužitému teroristickými skupinami a pátrá v Koránu i islámských tradicích, stejně jako v historii a současné situaci muslimského světa, aby zjistil, proč má toto nejrychleji rostoucí náboženství sklon k fanatismu.
Kde koupit knihu Islám bez závoje?

Originální název: Islam Unveiled

zapln-lightantikvariát
Žádná nabídka k prodeji. Chcete knihu prodat? Přidejte novou nabídku!
Sháníte tento titul? Vložte novou poptávku!
Sháníte tu to knihu? Chcete ji prodat? Zaregistrujte se a vložte svůj inzerát!
zapln-lightkomentáře a hodnocení knihy Islám bez závoje
kiddo (80%)
přidáno přidáno: 13.05.2009 - 15:15
Přístupnější a údernější než Warraqovo "Proč nejsem muslim", ale s méně informacemi, zdroji a menším záběrem. Hodně tu vadí Spencerova křesťanská víra, která ho místy nutí k hodně absurdním tvrzením, jako "já vím, že Kristus řekl, že nepřišel na zem zasít mír a pokoj, ale oheň a meč, ale to bylo myšleno obrazně (stejná apologetika, kterou používá běžný muslim při konfrontaci s násilnými verši Koránu a kterou sám Spencer odmítá) nebo "v křesťanství nejsou nevěřící nevěřícími, protože je Bůh ze své kratochvíle nechává bloudit, jako je tomu u islámu" (jop, ale že dle křesťanů Bůh nevěřící jen malicherně a dětsky podrobuje zkoušce, to je samozřejmě něco jiného). Sice z toho čouhá, že se Spencer mimo jiné snažil i dokázat, že křesťanství je a priori lepší než islám (o čemž se dá pochybovat), ale pak tu zase jsou ty brilantní pasáže typu vyvracení nesmyslného argumentu o západním imperialismu s kořeny v křížových výpravách, že mu těch 80% dát prostě musím.
přidáno přidáno: 08.03.2011 - 15:33
Mám podezření, že "brilantními pasážemi" u Spencera lidé pravděpodobně nazývají myšlenky a teze ukradené od Lewise - jenomže zatímco Lewis říká A i B, Spencer se zaměří jen A, které co možná nejvíc zveličí a ještě pro jistotu třikrát podtrhne. Pro očividné lži sice autor taky nechodí daleko, ale občas je čtenář na pochybách, je-li něco záměrnou manipulací nebo důsledkem Spencerových nedostatečných znalostí. Primitivní hanopis, který na vás zapůsobí, pokud 1.) máte o islámu je chabé znalosti 2.) jste trotl.

Pokud chcete vložit komentář, musíte se přihlásit.
© 2006-2021 | RSS: novinky, nové knihy, komentáře, diskuze, diskuzní fórum, citace, koupelnový nábytek