knihi.cz
...nevíte co číst? Poradíme!
knihy autoři čtenáři diskuze
34
hodnoceno 2

Obálka knihy Faust

Johann Wolfgang Goethe

kategorie poezie, divadlo, drama
přidáno přidáno: 07.04.2007

Doktor Jan Faust z Wittenbergu, jenž se vlastním úsilím vypracoval na slavného učence, hledá nenaplnění své touhy po absolutním poznání, kráse i moci v magii. Odvrhuje dosažené školské vědomosti i morálku a rozmlouvá s ďáblem Mefistofelem, který však často jen s rozpaky odpovídá na naléhavé otázky týkající se podstaty bytí, nebe i pekla. Faust uzavírá smlouvu, podle níž mu bude Mefistofilis sloužit 24 let a po uplynutí této doby si jej může odnést do pekel. Brzy ale Faust poznává, že mu smlouva s ďáblem nepřináší očekávané naplnění žádostí a tužeb. Chce na Mefistofelovi ženu a ten mu poskytuje jen za nevěstku přestrojeného čerta, otázky podstaty existence a stvoření světa zůstávají nenaplněny a Mefistofelovo umění se naplňuje pouze ve fraškovitých žertech a eskamotérských čárech na papežově dvoře, u něm. císaře a vévody z Vaholtu. Faust se nechá zmámit, teprve když mu Mefistofeles zjeví krásnou Helenu trojskou. Je varován starcem a napomínán k lítosti a spáse Dobrým andělem, protihráčem Zlého anděla, jenž mu opět možnosti spásy vyvrací. Faust zavrhuje naději ne vykoupení, novým úpisem poroučí duši peklu a definitivně opouští Boha. Jeho osud je zpečetěn a lhůta dovršena. Fausta si odnesou ďáblové.
Kde koupit knihu Faust?

Štítky: Faust, Goethe

zapln-lightdalší knihy autora Johann Wolfgang Goethe
zapln-lightantikvariát
Žádná nabídka k prodeji. Chcete knihu prodat? Přidejte novou nabídku!
Sháníte tento titul? Vložte novou poptávku!
Sháníte tu to knihu? Chcete ji prodat? Zaregistrujte se a vložte svůj inzerát!
zapln-lightkomentáře a hodnocení knihy Faust
přidáno přidáno: 10.12.2008 - 18:29
Faust nie je ľahké dielo a po prvom prečítaní ešte stále takmer nič do seba nezapadá, ale kto bude mať trpezlivosť zistí, že je právom klenotom svetovej literatúry. Je síce písaný pomerne zložito a nedá sa povedať, že by šlo o čítanie na dobrú noc, na druhej strane však ponúka mnoho otázok, ktoré trápia ľudí hociktorej doby, pokúša sa na ne odpovedať alebo aspoň prinútiť každého čitateľa, aby hľadal novú odpoveď v sebe. A k tomu všetkému, aj keď to znie trúfalo alebo zvláštne, obsahuje časti, na ktorých sa dá pobaviť a zasmiať :)
Elisa.Day (70%)
přidáno přidáno: 21.03.2009 - 15:23
První díl se mi líbil moc, dala bych klidně i přes 90 %, ale ten druhý mě opravdu nezaujal, nudil mě a děsně dlouho mi trvalo, než jsem se jím prokousala...takže nakonec z toho vzešlo tak 70 % a jsem opravdu ráda, že už to mám za sebou! :-)

Pokud chcete vložit komentář, musíte se přihlásit.
© 2006-2021 | RSS: novinky, nové knihy, komentáře, diskuze, diskuzní fórum, citace, koupelnový nábytek