knihi.cz
...váš on-line čtenářský deník!
knihy autoři čtenáři diskuze
0

Obálka knihy Vymodlená láska

Caroline Goodeová

kategorie dětská literatura
přidáno přidáno: 12.01.2009

Není to jednoduché, ale Laura je nejenom chytrá, ale navíc vytrvalá a zamilovaná
Laura Sweeneyová chodí do maturitního ročníku a kromě starostí s udržením výborného prospěchu má problémy typické pro svůj věk: zdá se jí, že všechny spolužačky mají chlapce, jenom ona s nikým nechodí a ani se nezdá, že by o ni někdo jevil zájem. Situace začne být naléhavá před maturitním plesem, kdy pouze ona jediná zůstane bez tanečníka.

Laura miluje antickou mytologii, takže není divu, že ve svém zoufalství jednou vyšle k bohu Jupiterovi prosbu, ať jí sežene lásku.

Netuší, že její slova nemusí letět daleko řečtí a římští bozi jsou sice nesmrtelní, ale stárnou a nyní žijí v přepychovém domově důchodců ve slunné Kalifornii. Jupiter rozhodne, že výjimečně donutí své podřízené k akci, protože Lauřina žádost mu zalichotí; už stovky let si na bohy nikdo ani nevzpomněl.

Úkolem pověří Amora, jemuž Vulkán na několik týdnů vtiskne dívčí podobu. Díky tomu se Amor coby Amoreta může vmísit mezi středoškoláky. Chce poznat Lauru tak dobře, aby jí vybral správného chlapce, který by se stal její skutečnou láskou.

Potíž je v tom, že Amoreta je ješitná na svou současnou krásu a sama začne prohánět chlapce a navíc se svým lukem a šípy zachází velmi nezodpovědně.

Na Lauřině střední škole vypukne zmatek, vznikají tam šíleně nesourodé dvojice vinou Amoretiných zatoulaných šípů, a nakonec šípu neunikne ani sama Amoreta a zamiluje se do krále skejťáků. Laura si snad jako jediná zachová zdravý rozum, možná proto, že jí se šípy vyhnuly a láska jí nezatemnila mozek. Rychle pochopí, kdo je Amoreta ve skutečnosti, a vydá se na cestu za bohy, aby jí pomohli vrátit situaci na škole k normálu a také získat lásku kamaráda Petera, který vinou kouzla skončil v náruči povrchní krásky Megan.
Kde koupit knihu Vymodlená láska?

Originální název: Cupidity

zapln-lightantikvariát
Žádná nabídka k prodeji. Chcete knihu prodat? Přidejte novou nabídku!
Sháníte tento titul? Vložte novou poptávku!
Sháníte tu to knihu? Chcete ji prodat? Zaregistrujte se a vložte svůj inzerát!
zapln-lightkomentáře a hodnocení knihy Vymodlená láska

Pokud chcete vložit komentář, musíte se přihlásit.
© 2006-2021 | RSS: novinky, nové knihy, komentáře, diskuze, diskuzní fórum, citace, koupelnový nábytek