knihi.cz
...váš on-line čtenářský deník!
knihy autoři čtenáři diskuze
7
hodnoceno 3

Obálka knihy Nokturna

John Connolly

kategorie beletrie
přidáno přidáno: 12.01.2009

Rámec sbírky tvoří dva delší příběhy, Už přijíždí záhadný kovboj a Zrcadlení. První mapuje cestu moderní personifikace Smrti, druhá povídka je příběh strašidelného domu s překvapivým zvratem v zápletce a znamená návrat detektiva Charlieho Parkera, hrdiny Connollyho detektivek.

S mrazením v zádech bude čtenář sledovat nečekané zvraty v osudech hrdinů jednotlivých povídek od nevysvětlitelné tragédie, která postihne zbožnou farmářskou rodinu Bensonových, a nejen ji, přes záhadu čekající na válkou poznamenaného duchovního Pettingera v podzemí jeho nového působiště, po děsivý obětní rituál prestižní školy.
Zkrátka nepřijdou ani ti, kdo si oblíbili Charlieho Parkera, detektiva se ztrápenou duí, neboť jemu je věnována poslední delší povídka. John Connolly, skvělý pozorovatel a mistr zkratky, dokáže vykouzlit atmosféru nabitou napětím, tajemstvím a hrůzou, která nicméně nepostrádá jeho typický černý humor. A na závěr jedno varování pro čtenáře slabších nervů pokud se už Connollyho Nokturna odvážíte číst po půlnoci, pak mějte všude pořádně rozsvícena všechna světla.
Kde koupit knihu Nokturna?

Originální název: Nocturnes

zapln-lightdalší knihy autora John Connolly
zapln-lightantikvariát
Žádná nabídka k prodeji. Chcete knihu prodat? Přidejte novou nabídku!
Sháníte tento titul? Vložte novou poptávku!
Sháníte tu to knihu? Chcete ji prodat? Zaregistrujte se a vložte svůj inzerát!
zapln-lightkomentáře a hodnocení knihy Nokturna
Nexus (100%)
přidáno přidáno: 13.07.2009 - 10:29
Povídky s neotřelými nápady, při jejichž čtení vás mrazí v zádech...
Fakt úžasné!
přidáno přidáno: 30.10.2009 - 20:03
Prvotřídní čtení, hlavně na cesty :)
Ja7 (74%)
přidáno přidáno: 06.05.2010 - 14:17
Sympatická sbírka strašidelných povídek na dobrou noc. Connolly se inspiroval například Lovecraftem, jindy lze cítit vliv E.A. Poea nebo S. Kinga, společným kladem většiny povídek je příjemně temná atmosféra, zamrzí jejich předvídatelnost (až na řídké výjimky). Vrcholem je nejdelší "Zrcadlení", ovšem bez znalosti ústřední postavy Charlieho Parkera ("Na ostří nože" a další knihy) si čtení nejspíš plně nevychutnáte. Skvěle odvedené řemeslo, nechybí přesah k zamyšlení, přesto knihu nepovažuji za špičku v žánru.

Pokud chcete vložit komentář, musíte se přihlásit.
© 2006-2019 | RSS: novinky, nové knihy, komentáře, diskuze, diskuzní fórum, citace, koupelnový nábytek