knihi.cz
...brána do světa literatury!
knihy autoři čtenáři diskuze
4
hodnoceno 2

Obálka knihy Umírající zvíře

Philip Roth

kategorie beletrie
přidáno přidáno: 12.01.2009

V české premiéře vychází román jednoho z nejuznávanějších amerických spisovatelů současnosti, jehož dílo Mladá fronta začíná vydávat. Pojednává o stárnoucím kritikovi a pedagogovi Davidu Kepeshovi, známém propagátorovi sexuální revoluce. Po mnoho let bezostyšně sváděl své studentky, ale vždy se mu dařilo zachovávat si kritický odstup. Nyní, když se zamiloval do krásné dcery kubánských emigrantů, propadá se najednou do kolotoče tělesné žádosti a žárlivosti.
Kde koupit knihu Umírající zvíře?

Originální název: The Dying Animal

zapln-lightdalší knihy autora Philip Roth
zapln-lightantikvariát
Žádná nabídka k prodeji. Chcete knihu prodat? Přidejte novou nabídku!
Sháníte tento titul? Vložte novou poptávku!
Sháníte tu to knihu? Chcete ji prodat? Zaregistrujte se a vložte svůj inzerát!
zapln-lightkomentáře a hodnocení knihy Umírající zvíře
exitus (75%)
přidáno přidáno: 12.11.2009 - 18:40
Nevím... nebylo to špatné, konec byl celkem působivý, ale nijak zvlášť mě to za srdce nevzalo - a to je u mě dost podstatné kritérium. Věřím, že film je možná i lepší, ale soudit nemůžu
přidáno přidáno: 11.04.2012 - 18:09
Philipa Rotha mám jako spisovatele hodně rád. Je tak trochu prasák schovaný za vysokoškolským diplomem a nonšalantním psaním. Umírající zvíře je z mého pohledu důkaz, že i tak vynikající autor může napsat takřka prázdný román. Philip děj románu tak nějak nakousl, ovšem vůbec nešel do hloubky, jako by se mu nechtělo. Rozhodně nechci srážet strach z nevěry, postupující stáří nebo rakovinu, ale na Philipa Rotha je román prostě tak nějak nijaký. Kdybych měl vybrat pasáž, která mě nejvíc zaujala, tak si asi nevzpomenu. Možná kratičká zmínka o Veselém vrchu, ale i to se mi z hlavy brzo vytratí. Kniha mi navíc nedala tolik, kolik jiné Rothovi romány. Čtenář se dozví něco málo o sexuální revoluci šedesátých let, ale to je asi tak vše. Možná, že Umírající zvíře je určeno pro jiné čtenářstvo, ale řekl bych, že romány jako Lidská skvrna nebo Spiknutí proti Americe také a oba zmíněné romány se mi líbily daleko víc. Zkrátka Umírající zvíře je asi nejslabší kniha Philipa Rotha, kterou jsem četl. Vzhledem k tomu, že jde o spisovatelskou legendu, tak musím zmínit, že i tak se Umírající zvíře četlo skvěle. Byla to jednohubka, kterou jsem přečetl takřka jedním dechem, ale nemám ten dobrý pocit, jaký jsem míval u jiných jeho knih. Víc se mi líbila i Hodina Anatomie a to je co říct! Navzdory tomu, že můj komentář zní dost negativně, tak jsem na Philipa Rotha rozhodně nezanevřel. Pořád jde o kvalitní dílo, ale Philip má u mě zkrátka laťku hodně vysoko.

Pokud chcete vložit komentář, musíte se přihlásit.
© 2006-2019 | RSS: novinky, nové knihy, komentáře, diskuze, diskuzní fórum, citace, koupelnový nábytek