knihi.cz
...nevíte co číst? Poradíme!
knihy autoři čtenáři diskuze
327
hodnoceno 9

Obálka knihy Pán prstenů - Společenstvo prstenu

John Ronald Reuel Tolkien

kategorie fantasy
přidáno přidáno: 26.09.2006

První svazek světoznámé trilogie, zaujímající dnes čelné místo v klasické světové fantasy. Tolkien v díle volně navazujícím na Hobita rozvíjí dramatický příběh o kouzelném prstenu, který hraje klíčovou roli v boji dobra a zla v dávnověké Středozemi.
Kde koupit knihu Pán prstenů - Společenstvo prstenu?

Originální název: The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring
Série: Pán prstenů (1.)

zapln-lightdalší knihy autora John Ronald Reuel Tolkien
zapln-lightantikvariát
mailbox borin  shání  [23.04.2012]
koupím Pán prstenů - Společenstvo prstenu pouze vydavatelství Mladá Fronta
mailbox spokk  nabízí za 500 Kč [09.03.2009]
Prodám The Lord of the rings (v angličtině), celou trilogii: The Fellowship of the Ring, The Two Towers, The Return of the King. Trochu ohlé rohy jinak vynikající stav. Osobní předání možné ve východních Čechách (Dobruška, Nové Město nad Metují, Náchod), v Olomouci, Praze (koleje Větrník, Strahov, Dejvice- ČVUT, Jinonice UK).

Sháníte tu to knihu? Chcete ji prodat? Zaregistrujte se a vložte svůj inzerát!
zapln-lightkomentáře a hodnocení knihy Pán prstenů - Společenstvo prstenu
přidáno přidáno: 19.10.2007 - 14:15
já miluju tenhle svět....bohužel mám velké mínus....jsem "lempl" Tolkiena zatim jen jako divák...ale nesčetněkrát....ale slibuju si to přečtení už dlouho....:-))
stalker (30%)
přidáno přidáno: 21.09.2008 - 22:02
Čtu dost, ale tohle je jedna z mála knih, které jsem nezvládla. Mě to prostě nebaví.
Varulv (98%)
přidáno přidáno: 10.01.2009 - 21:51
Je pravda, že Tolkien je opravdu zdlouhavý, nicméně dokáže být i velmi zajímavý-je to něco jako Jules Verne, ale ten je v tomhle ohledu mnohem horší. Rozhodně je úžasné, jak má svůj svět do podrobna rozpracovaný.
exitus (99%)
přidáno přidáno: 12.11.2009 - 18:33
Společenstvo považuji za nejkrásnější díl, i když bez zbylých dvou dílů by samozřejmě neměl takovou působivost. Obdivuji hrdinství postav, obdivuji i mimořádně pěkný český překlad (i když originál je už slast nad slast) a zejména obdivuji neskutečnou fantazii pana Tolkiena. Klobouk dolů
keane1980 (90%)
přidáno přidáno: 14.01.2010 - 21:35
Už je dávno, co jsem tuhle knížku a celou trilogii četl poprvé...po letech jsem se vrátil a trochu se bál, že už to nebude ono. Naštěstí jsem se bál zbytečně. Společenstvo je pořád stejně skvělé. Celou dobu přemýšlím, jak to Tolkien dokázal a přišel jsem na tohle: ATMOSFERA - prostě máte dojem, že čtete vyprávění kronikáře a ne spisovatele. Tolkien se drží zásady, že méně je někdy více a nesnaží se přehnaně ohromovat...a stejně dosáhne toho, že z přízraků jde děs, Gandalf je mocný, elfové vznešení. Celý svět má fantasticky promyšlený (názvy míst ve vícero jazycích, staré báje)a to napomáhá k realističnosti. Vyprávění je současně poutavé i když plyne velmi pozvolna. Postavy jsou možná trochu jednoduché, více poloh ukáže jen Frodo, Aragorn a snad Gandalf. Ostatní neměli moc času se ukázat. Knížka je fascinující možná díky tomu, že i když víte, že je to celé pohádka, jedná se o natolik promyšlenou věc, že působí velice uvěřitelně. Nestalo se tohle náhodou někdy?
Ikarus616 (99%)
přidáno přidáno: 22.06.2011 - 14:52
Ne prostě pokud vás baví fantasy, bitvy, krásné příběhy apod. je tohle základ, nikdy nenudící.
irmari (100%)
přidáno přidáno: 30.11.2011 - 18:52
Po dlouhém uvažování jsem se rozhodla zvednout své hodnocení celé trilogie, protože s dobrým svědomím opravdu nemůžu říct, že by mě nějaká kniha víc oslovila.A Jednička si zaslouží plný počet. Nikdy nezapomenu na ty pocity, které jsem měla, když jsem ji četla poprvé a jak jsem se klepala strachy, jestli toho Froda u Brodu chytí nebo ne:) Musím říct, že z určitého pohledu lituju, že jsem později viděla filmové zpracování - i když uznávám, že se přes všechny chyby mimořádně povedlo. Ale bohužel mám pocit, že už nikdy nevrátím mou představivost tam, kde byla předtím, kdy jsem si ten svět přece jen představovala jinak a po svém. Přesně z tohoto důvodu vážně uvažuju, že si nechám případné další filmové Tolkieny raději ujít...Jestli odolám:)
Katy (93%)
přidáno přidáno: 10.02.2012 - 12:37
Tak tuhle knihu jsem dostala jako povinnou četbu v 1. pololetí tohoto školního roku. Nesčetněkrát předtím jsem si říkala, že si jí musím půjčit v knihovně a přečíst.
Ale až škola mě k tomu dokopala a za to si u mě získala jedno velké plus.
obit, kterého jsem četla poprvé asi v šesté třídě a na konci deváté podruhé se mi opravdu líbil už jsem jakž takž tušila, co očekávat od Pána Prstenů.
Je pravdou to, že je někdy poněkud zdlouhavý, to se mi na něm ale líbí. Tolkien svůj svět propracoval do podrobna, za což ho obdivuji.
I přs to, že jsem děj znala již z filmu mě kniha opravdu bavila a Pán Prstenů se do mého srdce navždy zapsal. :)
blimba (97%)
přidáno přidáno: 19.01.2013 - 18:38
Podobná zkušenost jako Keane1980. Přečetla jsem si to po asi 15 letech nebo kdy tady to první béžovočerné vidání vlastně vyšlo...a i poletech dobré a skvělé a přečtené jedním dechem. A hlavně i když je to čtivé, tak odpadá taková ta "kocovina", která po některých čtivých knihách bývá. Škoda že taových není více.

Pokud chcete vložit komentář, musíte se přihlásit.
Pán prstenů - Společenstvo prstenu | trvalý odkaz | textová verze | RSS komentářů | RSS diskuze
© 2006-2023 | RSS: novinky, nové knihy, komentáře, diskuze, diskuzní fórum, citace, koupelnový nábytek