knihi.cz
...brána do světa literatury!
knihy autoři čtenáři diskuze
2
hodnoceno 2

Obálka knihy Zchlaďte hlavy!

Bjorn Lomborg

kategorie společenské vědy
přidáno přidáno: 12.01.2009

Nová kniha dánského statistika Bjørna Lomborga, autora známého bestselleru Skeptický ekolog, nás provádí po problematice globálního oteplování úplně jinak než ostatní práce. Lomborg není klimatický skeptik v tom smyslu, že by odmítal převládající názory na oteplování v důsledku lidské aktivity. Nezpochybňuje ani to, že globální oteplování bude mít ve svém souhrnu nakonec pro lidi, životní prostředí i ekonomiku negativní následky. Velkou skepsi však projevuje vůči všeobecně navrhovaným způsobům řešení v čele s Kjótským protokolem. Ukazuje, že objektivně doložitelným škodám oteplování lze snadno zabránit cílenými, rychlými a především relativně levnými zásahy. Tyto praktické kroky by přitom již za krátkou dobu pomohly nepoměrně více lidem a přinesly by světu daleko větší prospěch než nesmyslně drahé omezování emisí skleníkových plynů, které navíc stejně ničemu nepomůže.
Kde koupit knihu Zchlaďte hlavy!?

Originální název: Cool It

zapln-lightdalší knihy autora Bjorn Lomborg
zapln-lightantikvariát
Žádná nabídka k prodeji. Chcete knihu prodat? Přidejte novou nabídku!
Sháníte tento titul? Vložte novou poptávku!
Sháníte tu to knihu? Chcete ji prodat? Zaregistrujte se a vložte svůj inzerát!
zapln-lightkomentáře a hodnocení knihy Zchlaďte hlavy!
V0174 (95%)
přidáno přidáno: 16.05.2009 - 23:39
Kniha je svěžím větrem do věčného opakování polopravd o klimatických změnách v mainstreamových médiích. Na konci knihy je - jak je již u autora zvykem ze Skeptického ekologa - seznam použitých zdrojů které jsme označeny v textu, můžete si tedy příslušná tvrzení snadno vyhledat v literatuře ze které čerpal.
Pět procent mého hodnocení knize chybí do stovky zejména kvůli tomu, že autor opakuje některé argumenty a vývody často několikrát, čímž se stávám kniha občas trochu nudnou až působící neseriozně, např. věčné opakování počtů lidí zachráněných před smrtí mrazem oproti zvýšené úmrtnosti z horka.
přidáno přidáno: 05.10.2009 - 14:29
velice zajímavá kniha, Lomborg na rozdíl od jiných své názory může ozdrojovat, i když je otázkou, do jaké míry si data vybíral podle toho, jak se mu hodily do krámu, přesto má pravdu, že nejprve je potřeba bojovat z dneškem (nemoci, podvýživa) než s budoucím možná

Pokud chcete vložit komentář, musíte se přihlásit.
© 2006-2021 | RSS: novinky, nové knihy, komentáře, diskuze, diskuzní fórum, citace, koupelnový nábytek