knihi.cz
...vaše on-line knihovnička!
knihy autoři čtenáři diskuze
12
hodnoceno 2

Obálka knihy Vzpoura oceánů

Frank Schätzing

kategorie dobrodružství, napětí
přidáno přidáno: 16.01.2007

Peruánský rybář zmizí na volném moři. Hejna vysoce jedovatých medúz obléhají břehy Austrálie. Do Kanady nepřitáhnou velryby. Dorazí teprve se zpožděním několika týdnů a chovají se agresivně. Mezitím tým naftařů narazí na dně Norského moře na zvláštní červy s mohutnými kusadly, kteří se po milionech zavrtávají do dna. Jakoby odněkud přičarovaní připadají biologovi Siguru Johansonovi, který živočichy zkoumá a snaží se zjistit, zda by nemohli ohrozit těžbu ropy z moře. Johanson tuší, že za anomáliemi se skrývá řada podivných náhod: cosi používá život v moři proti člověku. Ke stejnému závěru dospívá i indiánský badatel velryb Leon Anawak, který se poté, co se přes noc zhroutil velrybí turismus, musí potýkat s fanatickými ochránci životního prostředí a americkou armádou, která zničehonic všechny případy přikryje pláštěm mlčení. Vlády USA a Kanady evidentně vědí o hrozbě z oceánů mnohem víc. Vypukne katastrofa, která ohrozí další existenci lidstva. Ale co nebo kdo ji rozpoutal? Vědci si musejí přiznat, že člověk ví o planetě, jíž se cítí být vládcem, mnohem méně než o vesmíru.
Kde koupit knihu Vzpoura oceánů?


zapln-lightdalší knihy autora Frank Schätzing
zapln-lightantikvariát
Žádná nabídka k prodeji. Chcete knihu prodat? Přidejte novou nabídku!
Sháníte tento titul? Vložte novou poptávku!
Sháníte tu to knihu? Chcete ji prodat? Zaregistrujte se a vložte svůj inzerát!
zapln-lightkomentáře a hodnocení knihy Vzpoura oceánů
Dejvid (65%)
přidáno přidáno: 23.09.2007 - 08:38
Rozhodně ne špatné, poměrně napínavé, ale řekl bych, že zbytečně dlouhé. Kdyby to autor zkrátil na polovinu, vůbec nic by se nestalo.
Arequipa (70%)
přidáno přidáno: 26.08.2009 - 21:46
Úspěšně jsem se nechal zmasírovat reklamou v metru a zklamán nebyl. Zajímavý námět, z kterého se asi dalo vytěžit víc. Závěr mi připadal dost nedotažený. Jinak je to ale napínavé. Dobrá oddechovka, ale Čelisti jsou rozhodně větší anti-motivátor na mořskou dovolenou.:-)

Pokud chcete vložit komentář, musíte se přihlásit.
© 2006-2023 | RSS: novinky, nové knihy, komentáře, diskuze, diskuzní fórum, citace, koupelnový nábytek