knihi.cz
...váš on-line čtenářský deník!
knihy autoři čtenáři diskuze
1
hodnoceno 1

Obálka knihy Krystalický déšť

Tobias S. Buckell

kategorie sci-fi
přidáno přidáno: 12.01.2009

Je tomu dávno, jak vyprávějí pověsti, co praotcové přišli na Nanagandu červí dírou na obloze. Hledali nový svět, který by jim patřil. Přinesli si s sebou pestrou směs kultur, náboženství a dialektů ze vzdálené planety Země. Praotci byli mocní, schopni přetvářet svět dle svých potřeb - ale to bylo před mnoha generacemi a co tehdy lidé znali, upadlo do zapomnění. Kde se lidé dříve dívali na stříbrná města na obloze, nyní plují parníky a létají plynem plněné balony.
Stejně jako současný svět kolem, i John deBrun zapomněl více, než si pamatoval. Před dvaceti sedmi roky se objevil na pobřeží Nanagandy bez vzpomínek na minulost. Přizpůsobil se nové existenci, ale jeho mysl je pronásledovaná nezodpovězenými otázkami jeho identity.
Tato záhada nabývá na významu, když krvelační Aztecové překročí pohoří Wicked High, aby opatřili svým nelidským bohům čerstvou krev a srdce. Jediná naděje Nanaganďanů spočívá v tajemném artefaktu Ma Wi Jung, skrytém v mrazivém severu. A pouze John deBrun zná tajemství tohoto zařízení, jen kdyby si dokázal vzpomenout proč a jak!
Krystalický déšť je oceňovaný románový debut nového a velmi slibného talentu na poli sci-fi.
Kde koupit knihu Krystalický déšť?


zapln-lightantikvariát
Žádná nabídka k prodeji. Chcete knihu prodat? Přidejte novou nabídku!
Sháníte tento titul? Vložte novou poptávku!
Sháníte tu to knihu? Chcete ji prodat? Zaregistrujte se a vložte svůj inzerát!
zapln-lightkomentáře a hodnocení knihy Krystalický déšť
Ja7 (75%)
přidáno přidáno: 06.05.2010 - 14:33
Dobrodružný mix sci-fi, fantasy a steampunku. Na planetě Nanagada, kterou lidé kolonizovali, se schyluje ke konfliktu - krvelační Aztékové pod vedením bohů Teotlů překročili Pohoří děsu. Podaří se ostatním obyvatelům zastavit invazi? Kniha sleduje několik dějových linií, všechny se však sbíhají k jedinému člověku - Johnu deBrunovi. Čím je tento jednoruký muž s amnézií tak důležitý, to ať si příznivci fantastiky a dobrodružství přečtou sami. Kniha nenudí, chrlí na čtenáře spoustu nápadů a postupně odhaluje více a více z fungování světa i jeho ne až tak dávné minulosti. Psychika postav by mohla být propracována více do hloubky, ale zásadnějším problémem je používání dialektu: množství postav oni mluví lámaně, to blbě číst ;-). Až na tento nešvar jde o příjemné odpočinkové čtivo.

Pokud chcete vložit komentář, musíte se přihlásit.
© 2006-2022 | RSS: novinky, nové knihy, komentáře, diskuze, diskuzní fórum, citace, koupelnový nábytek