knihi.cz
...nevíte co číst? Poradíme!
knihy autoři čtenáři diskuze
0

Obálka knihy Životy slavných umělců

Charlie Ayres

kategorie umění
přidáno přidáno: 12.01.2009

Knížka je určena dětem od sedmi let. Obsahuje přes stovku obrázků, životopisy umělců, seznam sbírek, v nichž se nacházejí vyobrazená díla, a také slovníček s vysvětlením použitých uměleckých pojmů. Je to bezvadný zdroj užitečných informací.
Giotto Leonardo da Vinci Albrecht Dürer Michelangelo Raffael Tizian Hans Holbein mladší El Greco Caravaggio Artemisia Gentileschiová Gian Lorenzo Bernini Diego Velázquez Rembrandt Francisco de Goya Jacques-Luis David J. M. W. Turner Eugène Delacroix Édouard Manet Claude Monet Vincent Van Gogh
Kniha Životy velkých umělců vás zavede do míst, kde umělecká díla vznikla a seznámí vás s tím, proč a pro koho je umělci tvořili a zda s nimi byli spokojeni. Tato kniha vás seznámí s životy dvaceti předních evropských umělců. Začíná v třináctém století, kdy žil italský malíř GIOTTO, který maloval lidi a místa, jak nejrealističtěji dovedl, a končí v devatenáctém století u CLAUDE MONETA a VINCENTA VAN GOGHA, kteří malovali pod širým nebem, a proto museli pracovat rychle a jakoby náznakem. Ukazuje rozdíly a společné rysy vlastní umělcům, o nichž pojednává.V této knize najdete mnohá slavná malířská či sochařská díla a na jejím konci se dozvíte, kde se dají spatřit ve skutečnosti. Řada z nich se dnes nachází v muzeích a galeriích, kde si je můžete prohlédnout. Kniha Životy velkých umělců vás však chce vzít zpět v čase do doby, kdy je jejich tvůrce dokončil. Získáte tak jedinečnou možnost pochopit, jak a proč vznikla, a přitom se dozvíte i mnohé zajímavosti o životě jejich autorů.
Kde koupit knihu Životy slavných umělců?

Originální název: Lives of the Great Artists

zapln-lightantikvariát
Žádná nabídka k prodeji. Chcete knihu prodat? Přidejte novou nabídku!
Sháníte tento titul? Vložte novou poptávku!
Sháníte tu to knihu? Chcete ji prodat? Zaregistrujte se a vložte svůj inzerát!
zapln-lightkomentáře a hodnocení knihy Životy slavných umělců

Pokud chcete vložit komentář, musíte se přihlásit.
Životy slavných umělců | trvalý odkaz | textová verze | RSS komentářů | RSS diskuze
© 2006-2023 | RSS: novinky, nové knihy, komentáře, diskuze, diskuzní fórum, citace, koupelnový nábytek