knihi.cz
...čtenáři všech žánrů spojte se!
knihy autoři čtenáři diskuze
1
hodnoceno 1

Obálka knihy Drobné mince

Robert B. Parker

kategorie dobrodružství, napětí
přidáno přidáno: 12.01.2009

Parker jako vždy vykresluje v detektivním příběhu i pestré rodinné a osobní pozadí svých literárních postav, a tím jim dodává na uvěřitelnosti. Nejde o převratně originální detektivku, ale o příběh, jaký se může stát každému z nás pokud se splní naše nejhorší noční můra.

Bostonské soukromé očko Sunny Randallová se připojí k nejdůležitějšímu muži svého života k svému otci aby se s ním pokusila rozlousknout dvacet let starý případ.
Když po dvaceti letech opět udeří sériový vrah Somrák, policie se bez váhání obrátí na policistu, který je v současnosti sice na odpočinku, ale kdysi vedl původní vyšetřovací tým pověřený pátráním po Somrákovi. Vyšetřovatel s ostřížím zrakem a milující rodič (Jsi chytrá. Jsi tvrdá. A kromě toho jsi taky paradigma policejní dokonalosti, a navrch i moje dcera.). Phil se obrátí na svou dceru Sunny, aby mu pomohla polapit zločince, který před spravedlností prchá už dlouhou řadu let.
Sunny po výslechu pouhé hrstky podezřelých dojde k závěru, že vraha našla, i když se nemůže opřít o sebemenší důkaz, pouze o svou intuici. Pochopí, že nad tím člověkem má značnou moc, protože on v její přítomnosti nijak neskrývá svoje sexuální vzrušení a otevřeně s ní flirtuje. I když Sunny o své pravdě sebemíň nepochybuje, ještě musí přesvědčit svého otce a policii.
Sériový vrah zatím pokračuje ve svém řádění a jeho nejnovější oběti až zvrhle připomínají Sunny. Otec v obavách Sunny nutí, aby od případu odstoupila, ale ona stále silněji touží vlákat vraha do pasti.
Ve strhující hře na kočku a na myš se Sunny Randallová soustředí na polapení vraha natolik, že si až příliš pozdě uvědomí, že sama vytvořila situaci, ve které se do role kořisti dostává ona sama.
Kde koupit knihu Drobné mince?

Originální název: Spare Change

zapln-lightdalší knihy autora Robert B. Parker
zapln-lightantikvariát
Žádná nabídka k prodeji. Chcete knihu prodat? Přidejte novou nabídku!
Sháníte tento titul? Vložte novou poptávku!
Sháníte tu to knihu? Chcete ji prodat? Zaregistrujte se a vložte svůj inzerát!
zapln-lightkomentáře a hodnocení knihy Drobné mince
přidáno přidáno: 09.03.2010 - 11:05
Zklamání. V popisu knihy je sice uvedeno, že se nejedná o nějakou převratně originální detektivku, ale já bych si troufl konstatovat, že jde spíše o román pro ženy. Kriminální zápletka prakticky žádná o nějaké akci skoro nemluvě (vyjma třetí kapitoly od konce a několika stránek s informacemi o jednotlivých vraždách), ale za to spoustu čtení ze setkání u psycholožky, společných rodinných večeří a obědů či posezení v baru ...atd.

Pokud chcete vložit komentář, musíte se přihlásit.
© 2006-2021 | RSS: novinky, nové knihy, komentáře, diskuze, diskuzní fórum, citace, koupelnový nábytek