knihi.cz
...nevíte co číst? Poradíme!
knihy autoři čtenáři diskuze
13
hodnoceno 2

Obálka knihy Voda pro slony

Sara Gruenová

kategorie beletrie
přidáno přidáno: 12.01.2009

Nevšedný příběh zaujme historickým pozadím, hlubokou lidskostí, leskem, bídou a špínou cirkusu na pozadí hospodářské krizí v třicátých letech v USA. Příběh připomíná plakáty z cirkusů dávných čas: Budete se smát, budete plakat, jenom přistupte, dámy a pánové. Čeká vás čtenářský zážitek.
Jacob Jankowski sice o svých vzpomínkách nemluvil, ale v jeho devadesátileté paměti zůstávaly. Přechovával v ní vzpomínky na dobu, kdy ho osud hodil do vlaku, v němž měl domov cirkus Benzini nejúžasnější podívaná na světě. Vzpomínky na svět zalidněný podivíny a klauny, který byl plný zázraků, bolesti, zloby a vášně. Na svět s vlastními úzce vymezenými iracionálními pravidly, s vlastním pojetím života i smrti. Svět cirkusu byl pro Jacoba zároveň spásou i peklem.
Přišel do něho, protože ho opustilo štěstí zůstal bez rodiny a bez peněz a netušil, jak dál, dokud nepřistál na své lokomotivou tažené lodi komediantů. Právě začínala krize a každý v tomhle třetiřadém cirkuse byl rád, že má alespoň nějakou práci. Marlenu, hvězdu volné drezúry koní, sem přivedla láska k nesprávnému muži, řediteli zvěřince s násilnickými klony. Slonice Rosie se k cirkusu dostala jako obrovská šedivá naděje, nové číslo, které mělo cirkus zachránit. Jenže s Rosie nebylo možné žádné číslo nacvičit, nebyla schopná poslechnout ani jednoduché příkazy. Pouto, které mezi touto nesourodou trojicí vzniklo, bylo založené na lásce a důvěře a nakonec bylo pro všechny tři jejich jedinou nadějí na přežití.
Autorka Sara Gruenová je autorkou bestsellerů Riding Lessons (Lekce jízdy) a Flying Changes (Rychlé změny). Žije s manželem a třemi dětmi, čtyřmi kočkami, několika kozami, dvěma psy a koněm v ekologické komunitě u Chicaga.
Kde koupit knihu Voda pro slony?

Originální název: Water for Elepfants

zapln-lightdalší knihy autora Sara Gruenová
zapln-lightantikvariát
Žádná nabídka k prodeji. Chcete knihu prodat? Přidejte novou nabídku!
Sháníte tento titul? Vložte novou poptávku!
Sháníte tu to knihu? Chcete ji prodat? Zaregistrujte se a vložte svůj inzerát!
zapln-lightkomentáře a hodnocení knihy Voda pro slony
Alicka (100%)
přidáno přidáno: 02.01.2010 - 19:39
Výborná kniha, barvitě popisuje prostředí cirkusu, velice lidský příběh, na konci knížky jsem si i poplakala :-)
Lolalka (100%)
přidáno přidáno: 17.09.2011 - 02:38
Barvité, magické, láskyplné, vtipné, dokonalé...

Pokud chcete vložit komentář, musíte se přihlásit.
© 2006-2022 | RSS: novinky, nové knihy, komentáře, diskuze, diskuzní fórum, citace, koupelnový nábytek